کد خبر : 1029

طبق مصوبه کمیسیون تلفیق وام ازدواج افزایش یافت و در سال 1400 سقف آن برای هر یک از زوجین ۱۰۰ میلیون تومان و کف آن 70 میلیون تومان خواهد بود.

بر خلاف سال های پیش که باید برای دریافت وام ازدواج به بانک‌های متعددی مراجعه می‌کردید و مدتها در صف انتظار باقی می‌ماندید، در حال حاضر به طی این روند طولانی نیازی نیست و وام ازدواج در کمتر از 10 روز به دست شما می‌رسد، اگرچه برای دریافت وام ازدواج  روال ساده‌تری طراحی شده است وشرایط و دستورالعمل اخذ  وام ازدواج دارای دو وجه عمومی و اختصاصی است.

 


خبرداغ:حجاب عجیب رابعه اسکویی همه را متعجب کرد! + عکس

 

 طبق مصوبه کمیسیون تلفیق، بناست رقم وام ازدواج در سال ۱۴۰۰ افزایش یابد؛ سقف وام ازدواج برای هر یک از زوجین ۱۰۰ میلیون تومان و کف آن ۷۰ میلیون تومان تعیین شده است. وام ۱۰۰ میلیونی اما به کدام زوجین تعلق می گیرد؟
مجتبی رضاخواه گفت: در توضیح مصوبه کمیسیون تلفیق برای وام ازدواج در سال 1400، دو رقم پیشنهادی برای وام ازدواج در کمیسیون تلفیق به تصویب رسیده است که طبق آن برای پسران زیر 25 سال و دختران زیر 23 سال، وام ازدواج برای هر یک از زوجین 100 میلیون تومان باشد.

وی با تأکید براینکه کمیسیون تلفیق مصوب کرد که وام ازدواج برای سایر زوجین که شرایط سنی فوق را ندارند، 70 میلیون تومان باشد، گفت: عملاً سقف وام ازدواج 100 میلیون تومان شده است؛ ممکن است اگر زوجین شرایط سنی را داشته باشند جمعاً 200 میلیون تومان وام ازدواج بگیرند یا اگر یکی از زوجین شرایط سنی را داشت جمع وام ازدواج آنها 170 میلیون تومان شود. کف وام ازدواج نیز برای زوجین 140 میلیون تومان تعیین شده است.


خبرجنجالی:اکبر عبدی به علت ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شد!

طبق قانون بودجه، در سال 99 وام ازدواج برای هر یک از زوجین 50 میلیون تومان (جمعاً 100 میلیون تومان) بود.

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه