کد خبر : 1062

در جلسه کمیته های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا به ریاست روحانی؛ دستورالعمل هماهنگی مدیریت و مسوولیت پذیری سفرهای نوروزی در شرایط کرونا بررسی شد. رییس جمهور به این کمیته ماموریت داد با همکاری صدا و سیما و وزارتخانه های ارتباطات و ارشاد و بکارگیری تمامی ظرفیت های رسانه ای کشور، امکان پخش برنامه های نشاط آور متناسب با ایام شادی و تعطیلات نوروزی از جمله نمایش فیلم ها، اکران های متناسب سینمایی و کنسرت های آنلاین را فراهم کند.

دستورالعمل  هماهنگی مدیریت و مسوولیت پذیری سفرهای نوروزی در شرایط  کرونا  ، روز  پنجشنبه  در جلسه روسای کمیته های تخصصی  ستاد ملی مقابله با کرونا  به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی  رئیس جمهور  بررسی شد.​

 


خبرداغ:پرداخت وام 200 میلیونی برای والدین 2 فرزنده + جزئیات

 

روحانی+

 

در چارچوب این  دستورالعمل  که توسط قرارگاه عملیاتی و با مشارکت کمیته های ستاد ملی مقابله با  کرونا  تدوین شده، پیش بینی شده که تمامی  ترددها  و  سفرها  به شهرهای با وضعیت  قرمز  و  نارنجی  ممنوع است.

کمیته بهداشتی  و درمانی نیز موظف شد اقدامات لازم را برای بازنگری در  پروتکل  های  بهداشتی  مرتبط با سفر، اقامتگاه ها، مراکز  تفریحی  و محیط های کسب و کار و نظارت دقیق بر روند اجرای این پروتکل ها، انجام دهد.

قرارگاه عملیاتی و کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد ملی مقابله با  کرونا  نیز موظف شدند بر تغییر وضعیت احتمالی استان ها در  خلال سفرهای  استانی و هماهنگی میان دستگاه ها از جمله  نیروی انتظامی ، وزارت میراث فرهنگی و راه و شهرسازی برای کنترل تردد افراد با تست مثبت  کرونا  و برخورد با خاطیان عدم رعایت پروتکل های بهداشتی، اقدامات لازم را با نهایت دقت انجام دهند.

رئیس جمهور در همین ارتباط با اشاره به تجارب به دست آمده طی یکسال اخیر و در عین حال دومین نوروزی که کشور گرفتار پاندمی کووید ۱۹ است، گفت: با بهره گیری از این تجربیات و همچنین رعایت دقیق و جدی پروتکلها و پیش گرفتن زندگی سازگار با کرونا میتوان تعطیلات مرتبط با نوروز را با اجرای پروتکل‌ها برگزار کرد.

دکتر روحانی تاکید کرد: اگرچه توصیه جدی متخصصان، فعالان و مسوولان بهداشتی کشور عدم رفت و آمد غیرضرور بویژه برای افراد  خطر  پذیر است و بسیاری نگرانی ها که در خصوص شیوع  بیماری  با توجه به رفت و آمدهای نوروزی وجود دارد اما می توان با اتکا بر مسوولیت پذیری جامعه و مردم و حساسیت هایی که نسبت به حفظ  سلامت  وجود دارد، امیدوار بود که با رعایت  دستورالعمل ها ، امکان تردد در ایام نوروز به شهرهای با وضعیت آبی و زرد فراهم شود.

 

روحانی+ (1)

 

رئیس جمهور از کمیته  تبلیغات  خواست با همکاری قرارگاه و کمیته  بهداشتی  و درمانی طی یک برنامه ریزی تبلیغی، اطلاع رسانی و  آگاهی  بخشی، تمامی جزئیات دستورالعمل مرتبط با ایام نوروز اطلاع رسانی و  آموزش  داده شود تا مردم به هیچ وجه نسبت به وضعیت های مختلف در مورد اجازه و یا  ممنوعیت  تردد به شهرهای با وضعیت های چهارگانه دچار ابهام نشوند و بتوانند به طور دقیق برای خود برنامه ریزی کنند.

دکتر روحانی به این  کمیته  همچنین ماموریت داد با همکاری صدا و سیما و وزارتخانه های  ارتباطات  و ارشاد و بکارگیری تمامی  ظرفیت  های رسانه ای کشور، امکان پخش برنامه های نشاط آور متناسب با ایام شادی و تعطیلات نوروزی از جمله نمایش فیلم ها، اکران های متناسب سینمایی و کنسرت های آنلاین را فراهم کند.

رئیس  جمهور  با اشاره به بررسی های به عمل آمده از وضعیت های مختلف در جامعه تصریح کرد: مقاومت، صبر و تحمل مردم در یکسال گذشته در برابر فشار شدید اقتصادی در دوره تحریمها و شیوع کرونا، ستودنی است و باید قدردان چنین مردمی باشیم.


خبرداغ:اخطار ارشاد به عکس های بد حجاب متین ستوده سوژه شد + عکس

دکتر روحانی گفت: میزان فشاری که بر مردم وجود دارد از سوی  مسوولان  و دولت قابل درک است و تمامی تلاش دولت این است که در عین  حفظ سلامت  بتواند در شرایط جنگ تحمیلی  اقتصادی  عوارض اجتماعی و اقتصادی کرونا را نیز کنترل کند و همواره تلاش داشته که  کمترین  عوارض متوجه زندگی مردم شود و تمامی اقداماتی که در این عرصه انجام گرفته، با قدرت تداوم می یابد.

 

روحانی+ (2)

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه