کد خبر : 118

زن 27 ساله به اتهام کار در آشپزخانه تولید شیشه در زندان است.او قبلا یک بار به اعدام محکوم شده بود.

متهم در روزهای کرونا یی با ماسک روبرویم می نشیند.نوزاد چهارماهه ای هم در آغوشش خواب است.می خواهد لباس خود را مرتب کند که از او می خواهم نوزادش را بغل من بدهد.کودکش را آغوش می گیرم و با پشت انگشت دستم را روی پوست مخملی اش می کشم."زندان" در تقدیر او منزلگاهش رقم خورده و زنی که اتهام سنگین قاچاق مواد مخدر را یدک می کشد و یک بار چوبه دار را بوسه زده و به زندگی بازگشته است؛مادر اوست.


بیشتربخوانید:جنجالی|زن باردار "بز" زایید!

13 ساله بودم که در پارتی لاکچری دوستانم معتاد شدم

اسم و سنت را به من بگو.

نامم نیکو است.27 سال دارم.

اتهامت چیست؟

قاچاق شیشه.نزدیک 5 گرم شیشه از من کشف کردند.

اعتیاد هم داری؟

الان دیگر خیلی وقت است که لب به مواد مخدر نزده ام.به عشق دخترم دیگپر می خواهم مواد مخدر را کنار بگذارم.

چه شد که معتاد شدی؟

13 ساله بودم که با دوستانم تصمیم گرفتیم از مدرسه فرار کنیم.وضع مالی همه مان توپ بود!جیبمان هم پر پول بود.یکی از دوستانم دوست پسر داشت و گفت در خانه او مهمانی است.به سر و وضعمان رسیدیم و به پارتی رفتیم.آن موقع اصلا مواد مخدر را از نزدیک ندیده بودم.در آن مهمانی برای اولین بار دست چند نفر مواد مخدر دیدم.

قبلا هم به اینطور مهمانی ها رفته بودی؟

پارتی رفته بودم اما آن مهمانی که آن شب رفتم خیلی لاکچری بود.خیلی خرج کرده بودند.

آن شب تو هم مواد مخدر مصرف کردی؟

بله.من برای اولین بار مصرف مواد را تجربه کردم.یک نفر به من گفت بیا یک کام بگیر،من هم شروع کردم به کشیدن مواد. دختر پر شر و شوری بودم.دلم می خواست جلب توجه کنم و دوست داشتم همه فکر کنند که من خیلی با حالم!

و در جمع شما مواد کشیدن معنی باحالی می داد؟

آن موقع فکر می کردم با حالی یعنی هر کاری جمع انجام دادند من عقب نمانم!

بعد چه شد؟

از حسی که بعد از مصرف مواد مخدر داشتم خوشم آمد.برای همین هر وقت با دوستانمان دور هم جمع می شدیم، مواد مصرف می کردم. اما هنوز معتاد نشده بودم. مدتی که گذشت بیشتر اوقات خوابم می آمد. یک روز با دوستم تلفنی حرف زدم و او گفت که مثل من بیشتر وقت ها خواب آلود است.این موضوع را به دوست پسرش هم گفته بود و آن پسر گفته بود برای این است که شیشه نمی کشید.تازه فهمیدم که کم کم به شیشه اعتیاد پیدا کرده ام.

با یک دائم الخمر ازدواج کردم

پدر و مادرت متوجه شدند معتاد شدی؟

اوایل چیزی نمی دانستند.بعد از اینکه ازدواج کردم فهمیدند.پدرم وقتی من خیلی کوچک بودم مادرم را طلاق داده بود و از او خبر نداریم.مادرم با یک مرد خیلی پولدار هندی ازدواج کرد.آن مرد مسلمان شده بود و در ایران خانه ای شبیه کاخ برایمان در قیطریه خریده بود.البته وضع مالی پدر خودم هم بد نبود.اما ناپدری ام خیلی بیشتر برایمان خرج می کرد.

چند سالت بود که ازدواج کردی؟

15 ساله بودم که در رفت و آمد با دوستانم،متوجه شدم که مدتی است پسری من را تعقیب می کند.با هم دوست نبودیم اما از من خوشش آمد و به خواستگاری ام آمد.من هم با اینکه مشکل جدی ای با مادرم و ناپدری ام نداشتم اما فکر کردم اگر شوهر کنم بهتر از این است که هر روز با آنها بگومگو کنم.انگار دیگر حوصله خانه مان را نداشتم!مادرم می گفت باید درس بخوانی اما من پایم را در یک کفش کردم و گفتم می خواهم ازدواج کنم.


بیشتربخوانید:پزشک معروف باعث مرگ مجری خوش صدای رادیو شد!+فیلم غم انگیز

دلیلش این نبود که می خواستی ماجرای معتاد شدنت را نفهمند؟

شاید یکی از دلایلش هم همین بود.

شوهرت چطور مردی بود؟

بیکار و دائم الخمر! کاری به کار من نداشت.حتی تا مدتی بعد از ازدواج نمی دانست که من معتاد هستم.

بعد چه شد که فهمید؟

بعد از ازدواج در کار قاچاق مواد مخدر افتاده بودم.شوهر دوستم آشپزخانه شیشه داشت و من هم در کار پخش مواد مخدر بودم.وقتی برای پخش مواد شب ها دیر به خانه می آمدم،شوهرم بو برد که ماجرا از چه قرار است.

به اتهام قاچاق به اعدام محکوم شدم

تو گفتی که وضع مالی بدی نداشتی.چرا به کار خلاف رو آوردی؟

خانواده ام نمی دانستند اعتیاد دارم.شوهرم هم بیکار بود.برای تامین مخارج اعتیادم مجبور شدم.

بعد چه شد؟

تازه صاحب یک فرزند شده بودم که دستگیر شدم. چهار نفر هم جرم داشتم که همه آنها اتهام را گردن من انداختند تا خودشان را خلاص کنند.بعد به اتهام سرکردگی باند قاچاق مواد مخدر در 17 سالگی محکوم به اعدام شدم.اما وکیل گرفتم و چون زیر هجده سال بودم با یک درجه تخفیف محکوم به حبس ابد شدم.هفت سال در زندان ماندم و دو بار عفو خوردم و آزاد شدم.

برای بار دوم به اتهام قاچاق دستگیر شدم

بعد از آزادی سرت به سنگ نخورده بود؟

طلاق گرفته بودم و فرزندم را نمی دیدم. انگار با خودم سر لج افتاده بودم.خانواده ام می گفتند به من اعتماد ندارند و می ترسیدند که من باز هم سمت موادمخدر بروم.برای همین خیلی کنترلم می کردند.همین باعث شد که یک بار دیگر به اولین خواستگارم جواب مثبت بدهم و ازدواج کردم.شوهرم دلش می خواست از پله اول به پله صدم برسد.با دایی اش کل کل داشت و برای همین باز هم پخش مواد مخدر را با شوهرم شروع کردم.این بار با یکی از دوستانمان آشپزخانه پخت شیشه زدیم.آخر شب ها خودمان مواد مخدر را پخش می کردیم.یک شب موقعی که داشتم به یک مشتری "جرم" می دادم،دستگیر شدم.آن موقع نمی دانستم باردارم.در زندان دوران بارداری ام را سپری کردم و فرزندم را دنیا آوردم.

در صحبتت گفتی،به دوستم "جرم" دادم.منظورت مخدر شیشه است؟

بله.عادت کردیم به جای شیشه بگوییم جرم!یا بار؛ یا کار !

چرا؟

چون هر قدر از واژه شیشه کمتر استفاده کنیم بهتر است.باعث می شود در حرف ها کسی به ما شک نکند.راز کار ما نباید لو برود.وگرنه باید حبس بکشیم.

صادقانه بگو که بعد از آزادی باز هم سراغ قاچاق می روی؟

قاچاق برای من خیر نداشت.قبلا می گفتم حبسش را کشیدم چرا خودش را نکشم!اما الان عشق به پسرکم من را فقط محو او کرده است.دلم نمی خواهد با قاچاق و حبس آینده اش را خراب کنم.دلم می خواهد از اینجا که بیرون رفتم با خانواده ام زندگی کنم.همسرم یک مرد هوس ران است و در آستانه جدایی از او هستم.اما می خواهم به خانواده ام ثابت کنم که دیگر سمت مواد مخدر نمی روم.حتی اگر لازم باشد چند ماه در خانه جلوی چشمشان می نشینم.

یکدفعه نوزاد چهارماهه اش از خواب بیدار می شود.گریه نمی کند،تند تند نفس های عمیق کوتاه می کشد و با مشت کوچکش محکم چشمش را می مالد.


بیشتربخوانید:مهراوه شریفی نیا خبر عاشق شدنش را منتشر کرد!+فیلم جنجالی

به مادرش می گویم ابرویش را با نوک انگشت بخاران.

همین کار را می کند و کودک آرام می گیرد و دوباره می خوابد.

مادر انگار کشف بزرگی کرده باشد،به من نگاه می کند و لبخند می زند.چشم هایش برق می زند.می گوید:از کجا می دانستی؟

می گویم:از رازهای مادری است!اما اینطور رازها اگر لو برود اشکالی ندارد

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه