کد خبر : 1208

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا در مراسم کاخ سفید نام وزیر دفاع دولتش را به یاد نیاورد.

جوبایدن  در دوران حضور در سنای آمریکا به مدت طولانی عضو و رئیس کمیته روابط خارجی بود و با جنگ خلیج‌فارس در سال ۱۹۹۱ مخالفت کرد. با این حال، جوبایدن از مداخله آمریکا و ناتو در جنگ بوسنی در سال‌های ۱۹۹۴ و ۱۹۹۵، گسترش ناتو در دهه ۱۹۹۰ و بمباران صربستان در سال ۱۹۹۹ در جریان جنگ کوزوو دفاع کرد. جوبایدن در دفاع از جنگ عراق در سال ۲۰۰۲ سخنرانی کرد و به آن رأی موافق داد، اما با افزایش سربازان آمریکایی در سال ۲۰۰۷ در این کشور مخالفت کرد.​جوبایدن در انتخابات رئیس جمهوری 2020 با ترامپ رقایت کرد و پیروز شد.

 


خبرداغ:بی احترامی قومیتی شهره قمر به سحر قریشی حاشیه ساز شد + عکس

 

جو بایدن  ، رئیس جمهوری آمریکا طی مراسمی دو ژنرال زن را برای رهبری فرماندهی‌های ارتش آمریکا معرفی کرد. گزینه‌های او باید تاییدیه سنا را بگیرند.​

دیلی میل گزارش داد، او گفت: و من میخواهم از وزیر... خب، از ژنرال سابق تشکر کنم. من هنوز او را ژنرال صدا میزنم، وزیر من.... همانی که آن سمت را دارد.

بایدن ادامه داد: می‌خواهم اطمینان حاصل کنم که ما از این وزیر بابت تمام آنچه او برای اجرای چیزهایی انجام داده است که در رابطه با آنها صحبت کردیم، تشکر کنیم و برای معرفی این دو خانم برای ارتقای درجه.

در اوایل همین جلسه،  جو بایدن  که از روی اتوکیو سخنرانی می‌کرد، به نام مسئول وزارت دفاع آمریکا اشاره کرد و گفت: وزیر آستین.


خبرداغ:سعید عزت اللهی از نامزد خاجیش رونمایی کرد + فیلم و عکس جنجالی

قبلا هم پیش آمده بود که رئیس جمهوری ۷۸ ساله آمریکا در یادآوری اسامی کابینه وزرایش به مشکل بربخورد. او ماه دسامبر نتوانست به درستی اسم گزینه مورد نظرش برای وزارت سلامت و خدمات انسانی را درست تلفظ کند. بایدن در ادامه تلفظ اشتباهی از نام او ارائه کرد. 

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه