کد خبر : 122

استاندار تهران از احتمال تعطیلی دو روزه تهران در هفته آینده خبر داد.

 انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا گفت: با توجه به غلظت آلاینده ها در صورت تصویب هیات دولت احتمال تعطیلی یک تا دو روز در هفته آینده وجود دارد.


بیشتربخوانید:پیش فروش ایرانخودرو در چهاشنبه(10دی99)آغاز شد+جزئیات

وی ادامه داد: در همین رابطه موارد را به معاون اول رئیس جمهور اطلاع رسانی کرده‌ایم و در صورت تایید اجرایی خواهد شد.

با اشاره به میزان بالای مصرف گاز در استان تهران اظهار داشت: میزان مصرف گاز خانگی در استان تهران با مصرف ۱۲۲ میلیون مترمکعب در ۲۰ سال اخیر شکسته شد.

وی با درخواست از شهروندان گفت: اگر به میزان یک درجه از مصرف وسایل گرمایشی کم شود صرفه جویی خوبی است و کمک می کند تا نیازمندی های صنایع برای گاز که سبب قطع گاز آن ها شده، جبران شود.

محسنی بندپی خاطرنشان کرد: صداو سیما در ترویج و تشویق مردم به صرفه جویی در مصرف گاز اقدام کند، چرا که همکاری و همراهی مردم در کاهش مصرف سوخت و سایر اقدامات سبب می شود تا آلایندگی هوا به حدی نرسد که سلامت آحاد جامعه را به خطر بیندازد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر وخیم تر شدن آلودگی هوا افزود: اگر آلودگی به حدی رسید که با اقدامات مزبور سلامت جامعه آحاد جامعه به خطر بیفتد پیشنهاداتی در زمینه تعطیلی را به معاون اول رئیس جمهور و هیئت دولت ارائه می دهیم.


بیشتربخوانید:شغل خاص همسر مهران مدیری فاش شد+عکس و بیوگرافی

 غلظت آلاینده های هوا ساعت ۲۱ شب گذشته با شاخص ۱۷۰ در شرایط ناسالم برای همه گروه ها قرار گرفت اظهار داشت: طبق پیش بینی هواشناسی تا هفته آینده پایداری هوا را داریم از اینرو دومین جلسه اضطرار آلودگی هوا تشکیل شد.

وی ادامه داد: طبق مصوبه ۶ دی ماه ستاد ملی کرونا مبنی بر تفویض اختیار به استانداران جهت کنترل آلودگی هوا به ویژه برای استان های تهران و البرز، دستگاه هایی مسئول در این جلسه طبق تقسیم کار صورت گرفته مکلف شدند تا اقدامات را پیگیری کنند.

استاندار تهران تاکید کرد: مقرر شد کلیه فعالیت های ساختمانی که ذرات معلق را در هوا متصاد می کنند متوقف شوند و موارد استثنایی با معاونت عمرانی استانداری هماهنگی شود؛ همچنین در جلسه گذشته تردد کامیون ها در شب ممنوع شده بود که اکنون طبق مصوبه ستاد ملی، تردد کامیون هایی که عمر بالای ۲۰ سال دارند ممنوع است.

محسنی بندپی سپس با اشاره به سهم ۱۰ تا ۱۲ درصدی موتورسیکلت ها در آلودگی هوا گفت: ۳ میلیون موتور سیکلت در تهران داریم که زیر ۵۰ مورد معاینه فنی دارند و تکلیف شده تا راهور نسبت به توقف موتور سیکلت های فاقد معاینه فنی اقدام کند، ضمن اینکه همه دستگاه های دولتی، بنگاه های اقتصادی، صنوف و شرکت هایی که از موتور و پپک موتوری استفاده می کنند ملزم شدند که از موتور سیکلت های فاقد معاینه فنی استفاده نکنند.

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

نظرات کاربران
  • ناشناس

    ایران فقط تهران نیست تاهوا الوده شود با اسرع وقت رسیدگی میشود مردم خوزستان چندین سال است که با ریز گرد وهوای غبار الود زندگی میکنند ولی متاسفانه در دست مدیران ناکار امد قرار گرفته مگر گناه مردم خوزستان چیست هشت سال زیر موشک وتوپخانه اواره نشدند

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه