کد خبر : 1249

سرباز جوان بر اثر طوفان شدید در زاهدان به کام مرگ فرو رفت.

طبق اعلام مسئولان، طوفان بی سابقه اخیر در  سیستان و بلوچستان  علاوه بر خسارت هشت میلیارد تومانی به زیرساخت های شهری زاهدان، باعث فوت یک سرباز و مراجعه ۱۰۹ بیمار تنفسی به مراکز درمانی شد.

طوفان اخیر سیستان و بلوچستان که در زاهدان با شدت بیشتری همراه بود به گونه ای که طبق گزارش های هواشناسی در ۹ سال اخیر بی سابقه بوده است، خسارت های زیادی را برجای گذاشت.

خسارت هایی که برخی از آن جبران ناپذیر است که از جمله آن می توان به فوت یک  سرباز  بر اثر ریزش دیوار طبق گفته مسئولان  شهرداری  زاهدان اشاره کرد.

همچنین این طوفان باعث افزایش آمار بیماران تنفسی و مراجعه آن ها به مراکز درمانی شد، این اتفاق در حالی رخ داد که در شرایط کرونایی قرار داریم و بیماران زیادی به دلیل ابتلا به این ویروس در بیمارستان ها تحت درمان هستند.

 

بروز ۸۷۹  سانحه  در پی طوفان بی سابقه زاهدان

در همین راستا، داود شاقوزایی، رئیس اداره مقابله با بحران و پدافند شهرداری زاهدان در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: متاسفانه شدت طوفانی که طی روزهای گذشته زاهدان را درنوردید، بالا و همراه با شن بود، بنابراین قدرت تخریب آن نیز خیلی زیاد بود.

وی ادامه داد: در پی این طوفان ۸۷۹ سانحه اعم از قطع درختان، تخریب دیوارها و ریزش تابلوهای تبلیغاتی و راهنمایی و رانندگی در زاهدان رخ داد که عوامل و نیروها به منطقه اعزام شدند و روز گذشته وضعیت شهر به حالت عادی برگشت.

 

 

خسارت ۸ میلیارد تومانی طوفان

شاقوزایی میزان خسارت های مالی را به زیرساخت های شهری را هشت میلیارد تومان اعلام و اذعان کرد: متاسفانه در بحث جانی یک سرباز وظیفه به دلیل ریزش دیوار فرسوده در بولوار انقلاب زاهدان جانش را از دست داد و گزارش دیگری مبنی بر خسارت جانی به ما ارائه نشده است.

وی با اشاره به تخریب ۲۳ دیوار منازل مسکونی و انسداد ۳۷ مسیر در معابر شهری زاهدان، خاطرنشان کرد: ۲۷۹ نفر از پرسنل و آتش نشانان با بکارگیری ۵۵ دستگاه خودروی سنگین و نیمه سنگین اعم از لودر، گریدر، بیل بکهو، بایگت، خاور، کمپرسی، چرثقیل جهت پاکسازی معابر و رفع موانع ایجاد شده، اقدامات لازم را انجام دهند.

 

مراجعه ۱۰۹ بیمار تنفسی به مراکز درمانی

روح الله سرگزی، معاون ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان نیز به خبرنگار ما گفت: ۱۰۹ بیمار تنفسی بر اثر طوفان اخیر در شمال سیستان و بلوچستان به مراکز درمانی مراجعه کردند که ۲۲نفر با توجه به علائم تنفسی بستری و ۸۷ نفر سرپایی درمان شدند.

وی ادامه داد: هنوز مجموع خسارت های طوفان در همه نقاط سیستان و بلوچستان جمع بندی نشده، اما سقوط ۳۵۰ اصله درخت و ۱۳ تیر برق، خسارت به ۱۴ دستگاه خودروی شخصی و ۱۵۰مورد تجهیزات شهری شامل تابلوی برق، تابلوی تبلیغاتی و چراغ راهنمایی و رانندگی در زاهدان گزارش شده است.

 

تصادف ۶ خودرو در محور زاهدان - خاش

سرگزی در پاسخ به این سوال که آیا تلفات جانی نیز در پی طوفان گزارش شده است یا خیر؟ بیان کرد: نامه رسمی مبنی بر تلفات جانی از سوی فرمانداری زاهدان به این ستاد هنوز گزارش نشده است، در صورت بروز خسارت جانی به طور قطع مستندات ارجاع می شود.

وی گفت: به دلیل کاهش شدید شعاع دید در محور زاهدان – خاش تصادف ۶ خودرو رخ داد که خوشبختانه مصدوم بر جای نگذاشت، فقط به خودروها خسارت وارد شد

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه