کد خبر : 1267

جنجال کودک همسری در کازرون با اطلاعیه دادستانی وارد مرحله جدیدی شد چرا که طبق قانون هیچ محضرداری اجازه صدور نامه آزمایش ازدواج ندارد.

دادگستری کازرون خبر کودک همسری در این شهر را تکذیب کرده است.​

 روز گذشته خبر  کودک همسری  با انتشار مدارک آزمایش ازدواج این زوج کودک، در فضای مجازی دست به دست چرخید.

در پی انتشار این خبر دادستانی کازرون ضمن تکذیب این خبر توضیحاتی را ارائه داد و عنوان داشت تحقیقات بعمل آمده از خانواده کودکان و عوامل مربوطه در شبکه بهداشت این شهرستان مشخص گردید که خانواده های این کودکان با توجه به رسوم خود اقدام به گرفتن آزمایش اولیه نموده تا در آینده مشکلی جهت ازدواج احتمالی در سن قانونی کودکان وجود نداشته باشد.

 

معصومه عیسی کودک همسری

 

واکنش فرمانداری کازرون به خبر کودک همسری

رضائیان فرمانداری کازرون در واکنش به خبر کودک همسری در کازرون به گفت:«پیگیری های مسئولان نشان داده که این کودکان از اتباع افغان هستند.کودک همسری در کازرون به هیچ وجه مرسوم نیست.اما برای رسیدگی به این موضوع که مربوط به کودک همسری است اقداماتی صورت گرفته است.»

صدور نامه برای انجام آزمایش تخلف بوده است

خبرنگار رکنا در پی انتشار تکذیبیه دادستانی سراغ یک محضردار تهرانی رفت و در مورد شرایط صدور معرفی نامه به آزمایشگاه  ازدواج  سوال کرد.

این محضردار در توضیح گفت:«مطابق قانون برای صدور معرفی نامه ازدواج شناسنامه زوجین باید عکسدار و سن دختر حداقل 13 و سن پسر حداقل 15 سال باشد.در غیر این صورت محضر هیچ معرفی نامه ای برای آزمایشگاه نخواهد داد.حتی اگر شناسنامه عکس دار باشد ولی سن زوجین زیر سن قانونی باشد،عقد محضری صورت نمی گیرد.در این صورت صدور معرفی نامه تخلف محضر تلقی می باشد.»

وی در توضیح نوع آزمایشات لازم برای عقد گفت:«این آزمایش ها  تالاسمی  و  اعتیاد  هستند.»

با این حساب لزوم اقدام قانونی این خانواده های افغان برای آزمایش رسمی اعتیاد و تالاسمی فرزندانشان جهت انجام ازدواج در سال های دیگر جای بحث و سوال دارد و در اطلاعیه دادستانی هیچ اشاره ای به برخورد با محضردار متخلف نشده است.

به نظر می رسد پیش از جنجال چنین ازدواج هایی باید محضردارها و خانواده ها توجیه شوند تا تخلفاتی از این دست انجام ندهند و باعث لطمه زدن به فرهنگ کشورمان نشوند.

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه