کد خبر : 1411

براساس داده‌های به روزرسانی شده پایگاه اطلاعاتی worldometers تعداد قربانیان پاندمی کرونا تا روز دوشنبه نهم فرودین ماه مشخص شد.

  کرونا سلول‌های زنده را آلوده می‌کنند که بتوانند از آن طریق تولید مثل کنند؛ درون ویروس‌های کرونا ماده ژنتیکی وجود دارد که ویروس‌ها به کمک اطلاعات نهفته در آن تکثیر می‌شوند، پوسته پروتئینی ویروس محافظی سخت مانند یک حصار محکم بر روی ماده ژنتیکی آن ایجاد می‌کند که ویروس بتواند به راحتی بین موجودات زنده جا به جا شده و تکثیر شود.حدود یکسال است که مردم جهان با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می کنند و همه کشورهای جهانی به دنبال راهی برای درمان ویروس کرونا هستند که تا به امروز در این راه ناکام مانده اند.


خبرداغ:مرد جوان پسر بچه 14 ساله را در مشهد گروگان گرفت! + جزئیات


تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان، تا صبح دوشنبه (۹ فروردین) به بیش از ۱۲۷ میلیون و ۷۷۶ هزار نفر رسید و تعداد قربانیان این ویروس نیز از دو میلیون و ۷۹۶ هزار نفر فراتر رفت. در حال حاضر آمریکا با بیش از ۳۰ میلیون و ۹۶۲ هزار مبتلا، از نظر تعداد مبتلایان به این ویروس در رده اول قرار دارد و کشور‌های برزیل، هند و روسیه در رده‌های دوم تا چهارم هستند. ایران نیز از نظر تعداد مبتلایان کووید-۱۹ هم‌اکنون در رده پانزدهم قرار دارد. در این اینفوگرافیک، آمار ۱۵ کشور اول جهان از نظر تعداد مبتلایان و تازه‌ترین آمار کلی جهان درمورد ویروس کرونا را مشاهده می‌کنید.

 

آمار کرونا

 

 


خبرجدید:میزان افزایش حوق بازنشستگان در سال جدید اعلام شد

 

گرافیک: پدرام آقایی

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه