کد خبر : 1469

‌مشاهدات حاکی از آن است که مرغ دولتی با قیمت هرکیلو ۲۴هزار و۹۰۰ تومان در میادین میوه و تره بار و برخی فروشگاه ها توزیع می شود.

براساس مشاهدات میدانی از برخی از محله های تهران مرغ گرم آماده طبخ با نرخ مصوب هرکیلو ۲۴ هزارو۹۰۰ تومان در میادین میوه و تره بار و برخی از فروشگاه های بزرگ عرضه می شود، اما همچنان صف های خرید مرغ در این مراکز پابرجاست.


خبرداغ:ماجرای بارداری حدیثه تهرانی از زبان همسرش + ویدئو


همچنین در این بررسی ها مشخص شد که مغازه های کوچک محصولات پروتئینی یا فاقد مرغ دولتی هستند و یا به مشتریانشان می گویند که مرغ ۲۴ هزارو۹۰۰ تومانی هنوز به دستشان نرسیده و در روزها و هفته های آینده مراجعه کنند.​

در برخی فروشگاه ها نمایندگان دستگاه های نظارتی هم بر نحوه توزیع مرغ دولتی نظارت دارند.

به نظر می رسد افزایش قیمت مرغ تا مرز ۴۰ هزارتومان و آشفتگی چندماهه بازار این کالای پروتئینی پرمصرف همه دستگاه های مربوطه و نظارتی را جدی تر پای کار کشیده است؛ به طوری که چندی پیش قرارگاه ساماندهی مرغ کشور برای ایجاد ثبات در بازار مرغ به ریاست وزیر جهاد کشاورزی و با حضور نمایندگانی از ارگان‌های مختلف از جمله قوه قضاییه و وزارت صمت تشکیل شد و روز گذشته نیز وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد این قرارگاه که در اصل یک واحد هماهنگی بزرگ برای ارتباط و هماهنگی همه دستگاه‌ها برای کنترل بازار است و تولیدکنندگان، وزارت کشور، وزارت صمت، وزارت اطلاعات و وزارت دادگستری به کمک آمدند تا بتوانیم آرامش را بر بازار حاکم کنیم و پایش ها تا ثبات کامل بازار ادامه خواهد داشت.


خبرداغ:اظهارات جنجالی یک روحانی در رابطه با ماسک نزدن + فیلم

وی همچنین در صحبت هایش به این نکته اشاره کرد که با اقداماتی که قرارگاه ساماندهی مرغ تاکنون انجام داده بازار دیگر متلاطم نیست و با بررسی های صورت گرفته شرایط توزیع مناسب‌تر شده و رضایت مصرف‌کننده را در پی داشته است. البته این روند می‌توانست دوماه و نیم پیش هم اتفاق بیفتد چراکه تولید به اندازه کافی وجود داشت ولی قرارگاه در حال برنامه‌ریزی است تا دیگر شاهد این اتفاقات نباشیم

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه