کد خبر : 1490

قیمت خرما برای ماه رمضان امسال اعلام شد.

محسن رشید فرخی رییس انجمن ملی  خرمای ایران  اظهار کرد:  خرمای تازه  به ماه مبارک رمضان امسال نمی رسد زیرا چهار ماه تا فصل برداشت محصول جدید باقی مانده است وای انبار های از سال زراعی قبل پر است و مشکلی برای تامین نیاز مردم وجود ندارد.​


خبرداغ:ولی دم حمید صفت دروغ های این خواننده رپ را فاش کرد! + گفت و گوی اختصاصی


وی افزود: وضعیت تولید  خرما  از نظر حجم و کیفیت بهتر از سال قبل است همچنین تغییری در مصرف نداشته ایم و حتی صادرات کاهش یافته است بنابراین با موجودی که در انبار ها است نیاز بازار داخلی به راحتی تامین می شود.

رییس انجمن ملی خرمای ایران با بیان اینکه  قیمت خرما  در مقایسه با ماه رمضان گذشته تغییر زیادی نداشته است ادامه داد: تنها محصول کشاورزی که مظلوم واقع شده و تقریبا تغییری نکرده خرما است، درحالی که تورم و هزینه‌های تولید بالا رفته ولی شامل حال خرما نشده است.

وی تصریح کرد:جلساتی با وزارت صمت و  ستاد تنظیم بازار  داشته ایم و مقرر شد که خرمای ذخیره شده در انبار ها در اختیار مباشرانی قرار گیرد که این وزارتخانه معرفی کرده است .

رشید فرخی با اشاره به قیمت  خرما  های پر مصرف در ماه مبارک رمضان گفت: قیمت هرکیلوگرم خرمای مضافتی در مبدا تولید 20 تا 21 هزار تومان و خرمای کبکاب 12.5 تا 13 هزار تومان است.


خبرداغ:

 

 

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

نظرات کاربران
  • محسن

    خانم کارشناس گفت خرما هم نخورید، زولبیا بامیه و ترحلوا و اب جوش و ابلیموهم نخورید. اصلا هیچی نخورید. بزارید فقط من بخورم.

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه