کد خبر : 1568

تلفظ اشتباه اسم رئیس جمهور روسیه توسط جو بایدن باعث حواشی کوتاهی شد.

بایدن   در دوران حضور در سنای آمریکا به مدت طولانی عضو و رئیس کمیته روابط خارجی بود و با جنگ خلیج‌فارس در سال ۱۹۹۱ مخالفت کرد. با این حال، بایدن از مداخله آمریکا و ناتو در جنگ بوسنی در سال‌های ۱۹۹۴ و ۱۹۹۵، گسترش ناتو در دهه ۱۹۹۰ و بمباران صربستان در سال ۱۹۹۹ در جریان جنگ کوزوو دفاع کرد. بایدن در دفاع از جنگ عراق در سال ۲۰۰۲ سخنرانی کرد و به آن رأی موافق داد، اما با افزایش سربازان آمریکایی در سال ۲۰۰۷ در این کشور مخالفت کرد.​بایدن در انتخابات رئیس جمهوری 2020 با ترامپ رقایت کرد و پیروز شد.


خبرداغ:حاشیه سازی جدید احمدی نژاد با بعضی مسئولین جنجالی شد!

جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا در اولین سخنرانی خود در مورد روابط ایالات متحده با روسیه نتوانست نام خانوادگی ولادیمیر  پوتین ، رئیس جمهور روسیه را درست تلفظ کند.

این سخنرانی از طریق حساب کاربری کاخ سفید در یوتیوب بطور زنده پخش شد.

رهبر آمریکا دچار لکنت شده و چیزی غیر قابل فهم شبیه "رئیس جمهور کلونین" بر زبان آورد، اما سپس بلافاصله اشتباه خودش را اصلاح کرد.

در ماه مارس، بایدن در اولین کنفرانس مطبوعاتی خود به عنوان رئیس جمهور آمریکا سخنان خود را از روی کاغذ می‌خواند. در عکس‌های منتشر شده از کنفرانس مطبوعاتی، رئیس جمهور یک تکه کاغذ را در دستان خود نگه داشته است. یکی از آن‌ها آماری مربوط به وضعیت زیرساخت‌های ایالات متحده و مقایسه آن با چین را نشان می‌دهد و در یک عکس دیگر بروشوری با نام و عکس خبرنگاران در دست دارد که شماره‌های مشخص شده در مقابل آن‌ها قرار دارد.


خبرداغ:

جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا ۱۵ آوریل فرمانی درباره اعمال تحریم‌های جدید علیه  روسیه  را امضا کرد. این محدودیت‌ها تعدادی شهروندان و موسسات روسیه را در برگرفته است. به گویا فعالیت خصمانه روسیه در حوزه سایبری، دخالت ادعایی مسکو در انتخابات ایالات متحده یا سایر کشور‌های خارجی از جمله دلایل اعمال این تحریم‌ها اعلام شده است. وزارت امور خارجه روسیه قول داده که واکنش مسکو به این تحریم‌های آمریکا "اجتناب ناپذیر" و شدید باشد. 

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه