کد خبر : 1587

توضیحات کامل درباره کلیپ سیلی زدن فرد هتاک به یک روحانی را در ادامه بخوانید.

فیلم سیلی یک جوان عصبانی به یک روحانی ساختگی بود به طوریکه خوانندگان رکنا نیز با وجود اینکه این فیلم در رکنا انتشار نیافته بود در تماس های تلفنی اعلام کردند این فیلم را که دیده اند مطمئن بودند فیلم ساختگی است اما وقتی خبر بازداشت متهم پرونده هتک حرمت به روحانی کیاشهری و اعترافات جوان شیشه ای را خوانده اند درخصوص قضاوت خود عذاب وجدان پیدا کرده اند.​


خبرداغ:اقدام عجیب پاکبان کاشانی قلب همه را لرزاند! + ویدئو

ساختگی بودن فیلم سیلی به روحانی

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از شناسایی و بازداشت افرادی خبر داد که با تهیه و انتشار یک  کلیپ ساختگی  در فضای مجازی، توهین و  ضرب و شتم  یک روحانی را به تصویر کشیده بودند.

به گزارش رکنا ، سرهنگ جلیل موقوفه‌ای با اعلام خبر بازداشت افرادی که با انتشار یک کلیپ ساختگی، توهین و ضرب و شتم یک روحانی را به تصویر کشیده بودند، در این رابطه اظهار کرد: حدود ساعت ۱۸ روز جمعه پنج پسر جوان حدوداً ۲۲ تا ۲۳ ساله در منطقه پاسداران، خیابان بوستان ششم، اقدام به تهیه کلیپی کردند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ افزود: در کلیپ مذکور، یکی از این پسران جوان ضمن بی‌احترامی به یک روحانی معمم، زیر گوش وی زد.

 

شناسایی عوامل نشر و بازنشر کلیپ بی احترام به روحانی

این مقام انتظامی تصریح کرد: با انتشار این کلیپ، عوامل پلیس پیشگیری به سرعت، نسبت به شناسایی افرادی که در نشر و بازنشر کلیپ مذکور دخیل بودند، اقدام کردند.

وی ادامه داد: صبح امروز چهار نفر از افرادی که در انتشار و بازنشر این کلیپ در فضای مجازی نقش داشتند، بازداشت شده و به کلانتری ۱۰۲ پاسداران منتقل شدند.

موقوفه‌ای بیان کرد: اقدامات بعدی درباره شناسایی دو نفر دیگر که از بازیگران این کلیپ بودند، ادامه یافت که در بررسی‌ها مشخص شد، پسری جوان حدوداً ۲۲ ساله و مردی حدوداً ۵۰ ساله در کلیپ مذکور بازی کرده‌اندو این کلیپ ساختگی است.

 

اقدام شرورانه پدر و پسر در ضبط کلیپ

رئیس پلیس پیشگیر فاتب عنوان کرد: این دو نفر پدر و پسر بودند و با بررسی بیشتر مشخص شد صرفاً به لحاظ ماجراجویی و خودنمایی اقدام به ضبط این کلیپ کرده‌اند.

به گفته این مقام انتظامی، در نهایت این دو نفر نیز ساعت ۱۸ امروز  بازداشت  شده و پرونده آنها برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی منعکس شد.

 

چرا فریب این فیلم را خوردیم!

این فیلم چرا افکار عمومی را فریب داد!؟ باید به خوانندگان رکنا بگوییم که آنها درست حدس زده بودند اما همزمانی این فیلم با بازداشت عامل هتک حرمت به روحانی کیاشهری باعث فریب خوردن افکار عمومی شده است.

بنابه این گزارش، روز گذشته کلیپی در  فضای مجازی  پخش شد که در فیلمی از سیلی زدن یک فرد هتاک به یک روحانی را به تصویر می‌کشید که به دلیل همزمانی آن با یک کلیپ مشابه، رسانه‌ها آن‌را منتسب به یک‌ روحانی در بخش بندر کیاشهر از توابع شهرستان آستانه‌اشرفیه کردند.

در آن  کلیپ  فردی سد راه یک روحانی شده و با بکار بردن الفاظ رکیک سعی در عصبانی کردن وی را داشته و پس از چند دقیقه سیلی محکمی به‌صورت آن پیرمرد می‌زند و فرد هتاک صحنه را ترک می‌کند.

با اینکه در ابتدا این خبر در صفحات شبکه‌های اجتماعی به اشتباه منتشر شد، اما تحقیقات مشخص کرد که فیلم پخش شده در فضای مجازی مربوط بهتهران بوده و ساختگی است و مصاحبه سردار ملکی درباره دستگیری  جوان ضارب  مربوط به اتفاق رخ داده در شهر بندرکیاشهر است.

به همین منظور و با مشخص شدن اصل ماجرا تماسی با  امام جمعه  آستانه‌اشرفیه گرفتیم تا شرح ماجرا را از زبان وی جویا شویم.

*بخشیدم

حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد طیبی می‌گوید ساعت ۲۱:۲۵ دقیقه روز جمعه در بندر کیاشهر وارد یک میوه فروشی شدم که متأسفانه در همین حال یک جوان ۲۴ ساله از پشت سر عمامه مرا برداشته و متواری شد.

به گفته امام جمعه  آستانه‌اشرفیه  ، بعد از این اتفاق بنده با نیروی انتظامی تماس گرفته و پس از شرح ماجرا، آن فرد دستگیر و به نیروی انتظامی منتقل شد.

طیبی می‌گوید پس از حضور در نیروی انتظامی و دیدار چهره به چهره این فرد خاطی که پدر و مادر وی از چهره‌های متدین کیاشهر هستند، اظهار ندامت کرده و علت این حادثه را مصرف مواد مخدر عنوان کرد.

امام جمعه آستانه‌اشرفیه که این اتفاق برای او رخ داده همچین از بخشش این جوان خبر می‌دهد و معتقد است حفظ حرمت همه افراد جامعه واجب بوده، ولی بنده از حق خود گذشته و این فرد را بخشیدم، ولی دادستان به عنوان مدعی‌العموم با او چه برخوردی می‌کند را نمی‌دانم.


خبرداغ:

دستگیری جوان خاطی که مواد مخدر مصرف کرده بود

فرمانده نیروی انتظامی گیلان نیز در خصوص اتفاق رخ داده به یک روحانی در بندر کیاشهر می‌گوید جوانی ۲۴ ساله که به علت مصرف  مواد مخدر  صنعتی حالت طبیعی نیز نداشت در اقدامی نامتوازن به یک روحانی هتک حرمت کرد.

به گفته سردار عزیزالله ملکی بلافاصله اقدامات لازم برای شناسایی و دستگیری این فرد در دستور کار مأموران پلیس شهرستان آستانه اشرفیه قرار گرفت که با اقدامات فنی و تلاش‌های صورت گرفته سرانجام ظهر روز گذشته متهم شناسایی و دستگیر شد.

بنابر اعلام اعلام عالی‌ترین مقام انتظامی در گیلان، پس از دستگیری  متهم  در جریان شناسایی وی توسط روحانی یادشده، از اقدام ناشایست و غیرانسانی خود ابراز ندامت کرده و دلیل ارتکاب این عمل را نداشتن حالت روحی مناسب به دلیل مصرف مواد مخدر برشمرده است.

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه