کد خبر : 165

غلامرضا فرجی، مدیر پخش سینماهای حوزه هنری از آغاز به‌کار برخی سینماهای زیرمجموعه «بهمن سبز» در شهرستان‌ها و آغاز اکران «دیدن این فیلم جرم است» همزمان با بازگشایی سینماهای تهران خبر داد.

 ماه‌های زیادی است که سینماها به خاطر شرایط شیوع  کرونا  در کشور تعطیل هستند و به شکل جدی آسیب دیده‌اند. در روزهای اخیر و با بهبود شرایط، خبرهایی از بازگشایی مجدد سینماها مطرح شده است و این درحالی است که مرتضی شایسته، سخنگوی شورای صنفی نمایش در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان گفت جلسه شورای صنفی نمایش این هفته برگزار شد.


بیشتربخوانید:مریم امیرجلالی مادر زن فوتبالیست معروف شد+عکس

منتها هیچ‌گونه خروجی برای اکران آثار نداشت؛ زیرا سالن‌های سینما همچنان تعطیل هستند و خروجی برای اکران بی‌فایده است و شورای صنفی نمایش و سالن‌داران همچنان منتظر نظر نهایی ستاد ملی مبارزه با کرونا برای بازگشایی سینماها هستند و نظر نهایی درباره زمان و چگونگی بازگشایی سینماها را این نهاد می‌دهد و هنوز هیچ اطلاعیه‌ای صادر نشده است. در یک مجموعه دیگر اما اتفاق تازه‌ای افتاده است.

 

سینماها باز می شوند

حوزه هنری که مالکیت برخی سینماها را در اختیار دارد تصمیم به بازگشایی سینماها گرفته است. غلامرضا فرجی، مدیر پخش سینماهای حوزه هنری از آغاز به‌کار برخی سینماهای زیرمجموعه «بهمن سبز» در شهرستان‌ها و آغاز اکران «دیدن این فیلم جرم است» همزمان با بازگشایی سینماهای تهران خبر داد.

در روزهای گذشته زمزمه‌هایی شده بود مبنی بر اینکه اگر قرار است پای مردم به سینماها باز شود، باید فیلم‌هایی همچون «شنای پروانه» و «دیدن این فیلم جرم است» به چرخه اکران اضافه شود. در همین رابطه غلامرضا فرجی، مدیر پخش سینماهای حوزه هنری می‌گوید: به تازگی حوزه هنری اعلام کرده است که تعدادی از سینماهای شهرهای مختلفی را که در وضعیت زرد قرار دارند باز خواهد کرد و قرار است در این سالن‌ها فیلم‌هایی که در چرخه اکران قرار داشتند، دوباره اکران شود. به گفته فرجی، قرار است فیلم‌هایی که به چرخه اکران اضافه می‌شوند نیز در باکس نمایش قرار بگیرند که یکی از این فیلم‌ها «دیدن این فیلم جرم است» است که از قبل آمادگی خود را برای اکران عمومی آماده کرده و به محض اینکه سینماهای تهران نیز باز شود، روی پرده سینما می‌رود.


بیشتربخوانید:ضرب و شتم زن افغانستانی توسط پلیس ایران+عکس جنجالی

وی با اشاره به اینکه تهیه‌کنندگان، سینماداران و شورای صنفی نمایش به دنبال این هستند که سینما را از گروه شغلی ۳ به گروه شغلی ۲ منتقل کنند گفت: اگر این اتفاق رخ دهد، شرایط برای سینما بهتر خواهد شد؛ به این دلیل که اکثر سالن‌های سینمایی کشور بسته است و شرایط مشخصی برای اکران وجود ندارد و هر تهیه‌کننده‌ای هم که بخواهد فیلم خود را اکران کند، با توجه به اینکه نمی‌داند چه تعداد سالن در سطح کشور باز است، نمی‌تواند برای اکران اعلام آمادگی کند.

فرجی می‌گوید: اگر سینما به گروه شغلی ۲ منتقل شود باز می‌شود و تهیه‌کنندگان آماده‌اند تا فیلم‌های خود را اکران کنند. متاسفانه شرایط گروه‌بندی سینماها مناسب نبود و تعداد مخاطبان که در شرایط کرونا به سینما می‌رفتند، کم بود.

وی ادامه داد: در حال ‌حاضر تهیه‌کنندگان و سینماداران در شرایط بحرانی قرار دارند و باید این بحران را مدیریت کرد و با بسته بودن سالن‌های سینما نمی‌توان از این شرایط گذشت. فرجی گفت: تعدادی از سالن‌های سینمایی حوزه هنری با پیگیری استان‌ها باز شده است که از آن جمله می‌توان به آبادان، خرمشهر، کرمانشاه، بروجرد اشاره کرد؛ البته همکاران ما در شهرهای مختلف پیگیر این هستند که تعداد بیشتری از سالن‌ها را باز کنند. البته سالن‌های سینمایی در شهرهای مختلف براساس تصمیم‌گیری ستاد ملی کرونا هر استان باز می‌شوند.

از طرفی سیدعلی طباطبایی‌نژاد، مدیر سامانه فروش بلیت «گیشه ۷» که درواقع سامانه فروش بلیت منتسب به موسسه «بهمن سبز» است و مدیریت بیش از ۱۷۰ سالن سینما در سراسر کشور را برعهده دارد نیز از بازگشایی سینماهای این مجموعه خبرداد و گفت از ۶ دی ماه با توجه به زرد شدن وضعیت بیماری کرونا در برخی شهرها از جمله بوشهر، همدان، سنندج، کرمانشاه، بروجرد، ملایر، شاهین شهر و…، مشاغل گروه ۳ از جمله سالن‌های سینما اجازه فعالیت مجدد پیدا کرده‌اند.


بیشتربخوانید:برای اطلاعات از شرایط پیش فروش جدید سایپا کلیک کنید

وی افزود: ما هم اکنون فروش بلیت سینماهای بهمن سنندج، فلسطین همدان، یاسمن شاهین شهر، نخل خرمشهر، آزادی کرمانشاه، بهمن بوشهر، فرهنگ فولادشهر، فرهنگ میمه، بهار گز، آزادی بیجار، فلسطین بروجرد و… را از آغاز کرده‌ایم و به زودی نیز دیگر سینماها اضافه خواهند شد

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه