کد خبر : 257

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی سربازان ستاد کل از ایجاد باشگاه ماهرسان و پرداخت وام‌های 30 تا 50 میلیون تومانی برای اشتغال، ازدواج و خرید لوازم خانگی به سربازان ماهر منقضی خدمت خبر داد.

 سردار موسی کمالی مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی سربازان ستادکل نیروهای مسلح با اعلام خبر ایجاد باشگاه ماهرسان و پرداخت وام به سربازان ماهر منقضی خدمت اظهار داشت: از آنجا که مقرر است که تا پایان سال 1401 تمام سربازان آموزش تخصصی و مهارت آموزی دیده و 30 درصد از آنها به شغل برسد، سامانه ماهرسان تشکیل شد که بانک انصار با توجه به اهمیت موضوع آن را به حالت باشگاه ماهرسان طراحی و راه اندازی کرد.


بیشتربخوانید:عاقبت تجاوز بی رحمانه کیوان امام وردی چه شد؟

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی سربازان ستادکل تصریح کرد: همه سربازان منقضی خدمت از سال 97 تا 30 شهریور 99 می توانند عضو باشگاه ماهرسان شوند؛ به سربازان عضو این باشگاه وام های 30 تا 50 میلیون تومانی برای اشتغال، ازدواج و خرید لوازم خانه داده می شود.

سردار کمالی با بیان این مطلب که از پایان آذر ماه 99 این سامانه بروزرسانی شده و هر سربازی که ترخیص می شود می تواند با کدملی عضو باشگاه ماهرسان شود، اظهار داشت: صندوق مهارت آموزی نیز زیر نظر سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح تأسیس می شود.

وی با تأکید بر تقویت مهارت آموزی در شرایط کرونا از راه اندازی آموزش در محیط واقعی کار خبر داد و گفت: تا پایان سال 15 هزار کارگاه نیروهای مسلح باید در سامانه وزارت کار ثبت شود.


بیشتربخوانید:غیرتی شدن ساعدسهیلی روی همسرش در برنامه زنده + فیلم

مشاور عالی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی سربازان ستاد کل خاطرنشان کرد: مرکز نوآوری سرباز در جوار پادگان ها با کمک بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و بنیاد نخبگان فعلا به صورت آزمایشی در تهران راه اندازی شده و در مراحل بعدی در سراسر کشور اجرایی می شود.

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه