کد خبر : 339

با فوت یکی از مامورین پلیسی که در جریان هجوم هواداران ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا مصدوم شده بود، تعداد تلفات وقایع چهارشنبه شب به پنج تن افزایش یافت.

  امروز(جمعه) به نقل از پلیس کاپیتول خبر داد که برایان سیکنیک که در درگیری با هواداران ترامپ مجروح شده بود، ساعاتی پیش جان خود را از دست داد.

رسانه های آمریکایی پیش از این خبر داده بودند که در جریان حمله به کاپیتول هیل، یکی از هواداران ترامپ به ضرب گلوله نیروهای امنیتی کشته شد و سه تن دیگر نیز به علت وخامت حالشان به مرگ طبیعی جان خود را از دست دادند.


بیشتربخوانید:ثبت نام پیش فروش محصول جدید ایران خودرو آغاز شد


بسیاری از مقام های آمریکایی و کشورهای دیگر هجوم به کنگره را که در جریان آن بیش از ۶۰ تن نیز زخمی شده و افزون بر ۸۰ تن دستگیر شده اند، محکوم کردند. تعدادی از اعضای دولت ترامپ نیز استعفا کرده و برخی از اعضای کنگره خواهان عزل وی شده اند.

چهارشنبه (۱۷ دی) و پس از پایان سخنرانی ترامپ در جمع هوادارانش، صدها تن از حامیان وی به ساختمان کنگره که مشغول بررسی آراء گزینشگران بود هجوم برده و روند تائید نهایی نتایج انتخابات ۱۳ آبان را دچار وقفه کردند. با این حال پس از فروکش کردن التهابات، نمایندگان مجلس و سناتورها با تائید آراء گزینشگران به پیروزی جو بایدن رسمیت بخشیدند.

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه