کد خبر : 397

توضیحات دکتر عباس شاهسونی در رابطه با آلودگی هوا و لغو بازی دربی

تاریخ بازی دربی تهران بین تیم های استقلال و پرسپولیس در سال 99 از سوی سازمان لیگ اعلام شد.دربی رفت تهران بنابر اعلام سازمان لیگ فوتبال ایران در تاریخ 22 دی ماه 99 در ورزشگاه آزادی تهران برگزار میشود.بازی دربی تیم های استقلال و پرسپولیس از بازیهای معوق هفته هشتم لیگ برتر فوتبال ایران می باشد.دربی 94 ام تیم های تهرانی در ساعت 16:15 برگزار خواهد شد.


بیشتربخوانید:کاهش دلار با کاهش 5 تا 20 میلیونی قیمت خودرو همراه شد!

دکتر عباس شاهسونی با اشاره به در پیش بودن دربی پایتخت و برگزاری آن در فردا ساعت ۱۶.۳۰، گفت: با توجه به اینکه شاخص کیفیت هوا در شهر تهران در وضعیت ناسالم برای همه گروه ها است، برگزاری بازی فوتبال پرسپولیس و استقلال در این شرایط هرچند بدون تماشاگر است، اما با توجه به اینکه شرایط کیفیت هوا برای سلامت بازیکنان بسیار خطرناک است، براین اساس توصیه می شود این بازی در وضعیت آب و هوایی بهتری برگزار شود.

وی افزود: یکی از اولین‌توصیه ها در شرایط آلودگی هوا، این است که فعالیت ورزشی در فضای آزاد تعطیل شود.

شاهسونی تاکید کرد: بنابراین با توجه به اینکه در شرایط آلودگی هوا، فعالیت ورزشی برای سلامت بازیکنان خطرناک است، بهتر است این مسابقه به زمان دیگری که شرایط آلودگی هوا بهتر شد، موکول شود.


بیشتربخوانید:کاهش قیمت دلار با کاهش 5 تا 20 میلیونی قیمت خودرو همراه شد!

وی گفت: در عین حال اگر قرار بر برگزاری مسابقاتی در کلانشهرهایی مانند اراک، کرج، اصفهان، مشهد و...است، با توجه به آلوده بودن هوای کلانشهرها بهتر است، این مسابقات هم برگزار نشود.

شاهسونی گفت: توصیه اول وزارت بهداشت این است که حتی اگر وضعیت هوا ناسالم برای گروه های حساس است، فعالیت های ورزشی در فضای باز برگزار نشود، چه برسد به اکنون که وضعیت هوا ناسالم برای همه گروه ها است و در برخی ایستگاه ها هم خیلی ناسالم است، انجام بازی برای سلامت بازیکنان بسیار خطرناک است.


بیشتربخوانید:افزایش 25 درصدی حقوق کارمندان در 1400

 

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه