کد خبر : 417

شرکت اپل و شرکت خودروسازی هیوندای برای سال 2024 قصد تولید خودرو دارند.

روزنامه آی تی کره، گزارش داد که شرکت خودروسازی هیوندای این کشور و شرکت اپل آمریکا قصد دارند تا ماه مارس قرارداد همکاری برای ساخت یک خودرو برقی خودران را امضاء کنند. قرار است خط تولید این خودرو از سال 2024 و در آمریکا آغاز به کار کند.​


بیشتربخوانید:کاهش قیمت دلار با کاهش 5 تا 20 میلیونی قیمت خودرو همراه شد!

چند روز پیش هم یک روزنامه محلی کره گزارشی را منتشر کرده بود و مدعی شده بود هیوندای و اپل می‌خواهند از سال 2027 تولید خود را آغاز کنند اما پس از آن هیوندای با انتشار یک بیانیه گفت که در مراحل مذاکرات ابتدایی با آمریکایی‌ها در این زمینه است. انتشار این بیانیه باعث شد تا سهام هیوندای کره 20 درصد رشد کند.

شرکت هیوندای البته هنوز نسبت به این خبر واکنش نشان نداده اما گفته است از چند شرکت تقاضای همکاری برای ساخت خودروهای خودران برقی داشته است.

البته روزنامه کره‌ای در به روزرسانی بعدی خبر خود جزئیات این همکاری را حذف کرد، اما پیشتر گفته بود که قرار است این خودرو در کارخانه کیاموتورز در ایالت جورجیا تولید شده و یا اینکه ممکن است دو طرف به صورت مشترک سرمایه‌گذاری کرده و یک خط تولید با ظرفیت تولید 100 هزار خودرو تا سال 2024 راه‌اندازی کنند.

قرار است خط تولید خودروی هیوندای و اپل پس از تکمیل با ظرفیت حداکثر تولید 400 هزار خودرو برسد.

کیاموتورز شرکت همکار هیوندای محسوب می‌شود و دو طرف یک گروه خودروسازی محسوب می‌شوند.


بیشتربخوانید:کار زشت لیلا اوتادی در حق سحر قریشی لورفت + فیلم


انتشار اخبار مرتبط با این مسئله باعث شد تا فقط در معاملات امروز سهام هیوندای 14.6 درصد رشد کرده، سهام کیاموتورز 9.1 درصد بالا رفته و سهام شرکت هیوندای مودیس که تامین کننده قطعات هیوندای است، نیز 12.7 درصد رشد کند.

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه