کد خبر : 47

بر اساس گفته های مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی به زودی کارت‌های اعتباری ۱۰، ۳۰ و ۵۰ میلیون تومانی در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

 با اینکه کارتهای اعتباری در ایران شناخته شده نیستند، اما مردم دنیا سالهای زیادی است که از این کارتها استفاده می کنند. دارنده کارت اعتباری می‌تواند به مقدار مشخصی که به آن سقف اعتبار گفته می‌شود از محل اعتباری که توسط بانک به آن اختصاص داده‌شده است ،خرید کند. با این کارتهای اعتباری فقط می توان خرید کرد،‌ دریافت وجه نقد از طریق خودپرداز و یا کارت‌خوان‌های شعب برای کارت‌های اعتباری امکان‌پذیر نیست. ارزش این کارتها ۱۰ ،‌۳۰ و ۵۰ میلیون تومان است.


بیشتربخوانید:بورس در (8دی99) سبزپوش شد!

داود محمدبیگی مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی درباره جزییات کارت‌های اعتباری می گوید:« بخشنامه‌های مربوط به کارت اعتباری از سال ۱۳۹۵ از سوی بانک مرکزی به بانک‌ها ارسال شده و بانک‌ها نیز زیرساخت‌ها و مقررات لازم برای ارائه کارت اعتباری را به متقاضیان در شبکه بانکی کشور فراهم کرده‌اند.»

مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی با تاکید بر اینکه این زیرساخت در شبکه بانکی وجود دارد و مردم می‌توانند از این خدمت استفاده کنند، به خبرگزاری صدا و سیما می گوید:« یکی از دلایلی که استفاده از کارت‌های اعتباری نسبت به کارت‌های نقدی کمتر است، به دلیل آگاهی کم مردم و اطلاع‌رسانی ضعیف بانک‌ها در این زمینه است و بی‌شک باید به مردم اعلام شود که می‌توانند با مراجعه به شعب از این خدمت بانک‌ها استفاده کنند.»


بیشتربخوانید:رقابت دختران و پسران افغانستان در اولین مدلینگ2020+عکس های جنجالی

 

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

نظرات کاربران
  • ناشناس

    بانک ها چقدر سود بابت برگشت وام کم خواهندکرد؟

  • ناشناس

    سلام آیا می شود با این کارت های اعتباری طلا هم خرید

  • ناشناس

    چطور باید ثبت نام کنیم

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه