کد خبر : 494

ویدئویی از الفاظ رکیک و جنجالی هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس منتشر شد.

مهدی رسول پناه، عضو و رئیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس است که در تاریخ ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ و  پس از استعفای محمدحسن انصاری‌فرد،  با رای اعضای این هیات به عنوان سرپرست مدیرعاملی باشگاه انتخاب و فعالیتش را آغاز کرد و تا زمان انتخاب مدیرعامل جدید مسئولیت مدیریت باشگاه را بر عهده گرفت.رسول پناه در تاریخ 2 آبان 1399 و در پی انتشار کلیپی توهین آمیز که منتسب به او بود و در آن از الفاظی رکیک استفاده شده بود، از مقام مدیرعاملی تیم پرسپولیس تهران استعفاء داد. 


بیشتربخوانید:بروزترین قیمت 4 خودروی پرفروش سایپا اعلام شد

قبل از استعفای مهدی رسول پناه از سمت سرپرستی مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس فایل‌های تصویری از او منتشر شد که در آن به بازیکنان و سرمربی تیم توهین می‌کند و الفاظ زشت و نامناسبی را به زبان می‌آورد. این اتفاق انتقادات زیادی را به همراه داشت ضمن اینکه بسیاری از آن شوکه هم بودند.

در روز‌های اخیر و بعد از دربی ۹۴ یحیی گل محمدی در نشست خبری بعد از این مسابقه باردیگر درباره علت حضور رسول پناه در هیات مدیره خطاب به وزیر ورزش انتقاد کرد و خواستار برکناری و رفتن رسول پناه شد.

گل محمدی که جدایی تمام بازیکنانش را نتیجه کار رسول پناه می‌داند بار‌ها تاکید که حضور شخص او به تیم آسیب می‌زند و حتی بعد از جدال با استقلال گفت: رسول پناه هنوز در پرسپولیس مانده و به ریش ما می‌خندد!

کریم باقری هم ساعاتی پیش در مصاحبه‌ای که با یکی از خبرگزاری‌ها انجام داده بود خواستار رفتن رسول پناه شد و گفت: با رفتن او هیچ مشکلی پیش نمی‌آید و ایرادی ندارد.

 این میان باشگاه پرسپولیس حمایت خود را از یحیی گل محمدی که گفته می‌شد از تیم قهر کرده و در تمرینات غیبت داشته، اعلام کرد. در این بین بسیاری از پرسپولیسی‌ها از جمله داود فنایی نیز از گل محمدی حمایت کردند.

اما مهدی علی نژاد معاون وزیر ورزشدر اظهار نظری صحبت‌های گل محمدی را ناشی از فشار بعد از بازی دانست و به نوعی فهماند که رسول پناه رفتنی نیست.

حالا در بامداد ۲۵ دی فایل تصویری جدیدی از مهدی رسول پناه منتشر شده که حاوی نکات جدیدی است.

این ویدیو که به مانند دیگر فایل‌ها به دلیل استفاده مهدی رسول پناه از الفاظ نامناسب و فحاشی قابلیت انتشار ندارد، صحبت‌های این شخص راعلیه گل محمدی، علی علیپور، مهدی ترابی و علیرضا بیرانوند نشان می‌دهد.

او بیرانوند را در میان سه بازیکنان باندباز پرسپولیس به شمار می‌آورد که از نظر او پرسپولیس شانس آورد که این باند متلاشی شد!


بیشتربخوانید:عکس های منشوری پردیس پورعابدینی در فضای مجازی پخش شدند!+ فیلم

سرپرست پیشین مدیرعاملی پرسپولیس همچنان مدعی است که باشگاه العربی قطر مهدی ترابی را اشتباه خریده و اعلام کردند او را نمی‌خواهد (در مقطع زمانی که ویدیوی ضبط شده است). در این باره نیز مهدی ترابی خواستار حضور در پست دفاع شده تا فقط آبرویش نرود.

او هم چنین مدعی شد که علیپور به خاطر تعویض به گل محمدی فحاشی کرده و در ادامه رسول پناه نیز الفاظ زشتی را علیه علیپور به کار می‌برد.

مباحث دیگری نیز در ویدیو وجود دارد، اما انتشار آن‌ها خلاف اخلاق و آداب است.

پیش از این و زمانی که فایل توهین به شجاع خلیل زاده و مردم مازندران منتشر شد رسول پناه در این باره عذرخواهی کرد و با این کار صحت ویدیو را تایید کرد. هرچند با توجه به اینکه چهره رسول پناه کاملا مشخص و حضورش در این ویدیو و الفاظی که به کار می‌برد تایید شده است.

باید دید واکنش شخص رسول پناه و وزارت ورزش در خصوص این ویدیوی جدید چیست. او به خاطر فایل‌های گذشته هیچ گاه مورد سرزنش قرار نگرفت و هیچ پاسخی هم نداد، اما باید دید سرانجام فایل‌های سریالی او چه می‌شود.

 

اطلاعاتی در رابطه با مهدی رسول پناه:

سوابق  ورزشی

رسول پناه پیش از این عضو علی‌البدل هیات مدیره باشگاه بود که پس از درگذشت مرحوم کاشانی که ریاست هیات مدیره را بر عهده داشت به عنوان عضو جدید معرفی شد و پس از آن به ریاست این هیات هم رسید ولی همیشه به دلیل نداشتن سوابق ورزشی حضورش در چارت مدیریتی باشگاه مورد انتقاد بود و حضور او را به واسطه رابطه نزدیک با مسعود سلطانی‌فر و نه توانمندی‌های شخصی می‌دانستند.

 

تخصص و سوابق سیاسی

رسول‌پناه که یک دندانپزشک است و بیش از آنکه در ورزش فعال بوده باشد، در مسائل سیاسی فعالیت داشته و مدت‌ها به عنوان عضو شورای مرکزی و رئیس کمیته انتخابات یک حزب سیاسی مشغول به کار بوده است.

 

شائبه نقش داشتن وزیر در انتخاب او

از آنجا که رسول پناه در حزبی فعالیت داشته که مسعود سلطانی فر وزیر ورزش هم عضو آن بوده است و از همین رو سلطانی‌فر بابت انتخاب او به عنوان عضو هیات مدیره مورد انتقادات زیادی قرار گرفت و به ترجیح دادن روابط بر ضوابط متهم شده است.

 


بیشتربخوانید:طلاق نفیسه روشن و همسرش جنجالی شد + فیلم

 

 نامزدی در انتخابات مجلش هشتم

رسول پناه در انتخابات دوره هشتم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران و شمیرانات نامزد شد که رأی نیاورد.

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه