کد خبر : 633

قیمت دلار تا سقف 25 هزار تومان افزایش یافته و صرافی ملی حاضر شد تا قیمت خود را افزایش دهد.

قیمت دلار از زمان انتخابات آمریکا با نوسانات شدیدی همراه است. قیمت دلار بعد از انتخابات آمریکا نزولی شد و گاهی هم صعود کرد.در بازار ایران قیمت دلار بر روی اجناس دیگر تاثیر مستقیم دارد.تا به الان هیچکس اطلاعی از آینده قیمت دلار ندارد.

 

افزایش قیمت دلار و یورو در بازار و صرافی ملی، آیا صعود قیمت دلار در راه است؟

همراه با افزایش شدید قیمت دلار در بازار و نزدیکی آن به کانال 25 هزار تومان صرافی ملی حاضر شد تا قیمت های خود را افزایش دهد. به نظر می رسد که دلار در مسیر شروع مجدد صعود های خود قرار گرفته است.

نوسان دلار دیشب در محدوده 24950 تا 25 هزار تومان و با ورود نرخ حواله درهم به کانال انتهای کانال 6800 تومان می تواند سقف دلار را به 25200 تومان برساند. البته به سیاست بازارساز هم باید نگریست زیرا دلار نیمایی را به مرز حمایتی 23800 تومان رساند.

دلار آزاد

 

دلار آزاد

صرافی ملی امروز در مرحله اول تغییر نرخ هود با افزایش 200 تومانی قیمت دلار را به 23900 تومان رساند. همچنین قیمت یورو نیز با 350 تومان افزایش به 28900 تومان صعود کرد.

این در حالی است که دلار در بازار آزاد هم اکنون 24980 تومان قیمت داشته و یورو نیز 29500 تومان می باشد. اگر دلار بتواند سطح 25 هزار تومان را به دست آورد می توان انتظار افزایش بیشتر قیمت دلار را پیش بینی کرد.

صرافی ملی

 

صرافی ملی

کارشناسان از چند هفته گذشته بر این اعتقاد بودند که سطح 21 تا 24 هزار تومان تفاوت چندانی نداشته و تنها زمانی دلار حرکتی صعودی از خود نشان می دهد که بتواند کانال 25 هزار تومان را به دست آورد.

حال دلار در آستانه این کانال بوده و در انتظار واکنش سرمایه گذاران برای جرکت و جهت گیری می باشد. اگر سرمایه گذاران به سمت بازار ها حرکت کرده و خرید انجام دهند می توان انتظار قیمت های بالاتر طلا را داشت.

قیمت دلار

 

قیمت دلار

عمده دلیل افزایش قیمت دلار را می توان ناامیدی بازاریان و سرمایه گذاران از بازگشت ایران و ایالات متحده به توافق انرژی هسته ای موسوم به برجام دانست که پیش تر به دلیل آن قیمت دلار کاهش یافته بود.

اگر تمام در ها به روز بازگشت به برجام بسته شود می توان انتظار داشت که قیمت دلار بار دیگر صعود های شدیدی را از خود نشان داده و حرکت آن مانند دوران دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده شود.

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه