کد خبر : 704

مریم ایرجلالی از ماجرای ازدواجش گفت

مریم امیرجلالی  زاده ۲۹ آذر ۱۳۲۶ است.مریم امیرجلالی در تهران متولد شده است.مریم امیرجلالی هنرپیشه سینما و تلویزیون ایران است. شهرت مریم امیرجلالی بیشتر به خاطر بازی در مجموعه‌های طنز سال‌های دهه ۸۰ خورشیدی می‌باشد. مریم امیرجلالی  به عنوان خواننده با گروه موسیقی «بیان» نیز همکاری داشته‌است.

 

ماجرای جالب ازدواج مریم امیرجلالی:

من 29 بهمن سال 49 روز عیدغدیر ازدواج کردم. آن زمان عروسی ها خیلی ساده بود. مثل الان نبود که هزارتا چشم و هم چشمی و تجملات باشد. من سفره عقدم را خودم چیدم. سفره عقد خودم که سهل است حتی سفره عقد دخترم را هم که سال ها بعد بود (سال 73) خودم چیدم. کارت عروسی هم نداشتم. همه مهمان ها را حضوری یا تلفنی دعوت کردیم. عروسی ساده و کوچکی بود. اصلا کارت عروسی هم مثل الان از واجبات عروسی نبود.تاکنون هیچ عکسی از همسر مریم امیرجلالی منتشر نشده است.

اطلاعات زیادی از خانواده وی در دسترس نیست ولی او یک دختر بنام هدیه و دو نوه دارد که یک نوه او به نام کمند است .دختر خانوم امیر جلالی در خارج از ایران ساکن هستند و همانجا زندگی میکنند.

 

setareparsi.com

 

شهرت و تئاتر !

بازی زیبای وی در سریال خانه بدوش رضا عطاران در سال 1383 مورد استقبال مردم قرار گرفت و از وی چهره شناخته شده ای ساخت ، علاقه ای به تئاتر ندارد و می گوید صریح تر بگویم کار در تئاتر را دوست ندارم.

 

وضع مالی و ماشین قبل از انقلاب

عده ای فکر می کنند که اگر خانم امیرجلالی ماشین فلان قیمت زیر پایش است پولش را از بازی در نقش هایی که بازی کرده به دست آورده است. در صورتی که به این افراد می گویم :

نه عزیز من بنده از این راه به این پول ها نرسیده ام.

کسانی که من را می شناسند می دانند که قبل از بازیگر شدنم و قبل از انقلاب بهترین ماشین زیر پایم بوده است آنقدر به شخصیت کاری ام اهمیت می دهم که به دلیل پول در هر کاری بازی نمی کنم.

 

کارمند وزارت بازرگانی

مریم امیرجلالی قبل از شروع بازیگری کارمند وزرات بازرگانی بود.

او به عنوان رییس تمرکز حساب ها در شهر و روستا مشغول بوده و همزمان با انتشارات خوارزمی به عنوان مدیر مالی و در شرکتهای ساختمانی سنگ و ستون نیز که در سال 1378 بازنشسته شد.

 

خوانندگی و کنسرت

علاقه من به موسیقی بر کسی پوشیده نیست

من از دوران کودکی ام به این حرفه علاقمند بودم و همیشه دوست داشتم در بستری درست این هنر را دنبال کنم و خب مدتی قبل شرایط پرداختن به موسیقی برایم فراهم شد و به همین دلیل تصمیم گرفتم در راستای بازیگری به هنر موسیقی که همواره برای من در الویت قرار داشت بپردازم.

وی تا کنون چندین کنسرت حضور داشته و رسما او را باید یک خواننده تمام عیار بدانیم.

 

فیلم های سینمایی

سال فیلم نقش کارگردان

 
1396 ما خیلی باحالیم   بهمن گودرزی
خالتور فخری آرش معیریان
1395 دخترعمو و پسرعمو اقدس روح انگیز شمس
1394 24 سپتامبر   مریم ابراهیم وند
1391 بازنشسته ها   محسن ربیعی
1390 شبکه   ایرج قادری
1389 چگونه میلیاردر شدم   علی عبدالعلی زاده
1388 افراطی ها صفیه جهانگیر جهانگیری
به دنبال خوشبختی   بهمن گودرزی
چراغ قرمز   علی غفاری
1387 پوپک و مش ماشاالله احترام فرزاد موتمن
آقای هفت رنگ خانم ملک زاده شهرام شاه حسینی
از ما بهترون مادر نسیم مهرداد فرید
1385 مادر زن سلام   خسرو ملکان
مهمان مادر زری سعید اسدی
نصف مال من ، نصف مال تو خانم سلیمانی وحید نیکخواه آزاد
1384 دم صبح   حمید رحمانیان
1380 مربای شیرین مشتری مرضیه برومند
1379 شب های تهران خلافکار داریوش فرهنگ
 
آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه