کد خبر : 71

به گفته روابط عمومی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، پول فروش سهام عدالت در روش غیرمستقیم دو روزه به حساب سهامداران واریز می‌شود و از ابتدای سال آینده ۱۰۰ درصد سهام عدالت در پرتفوی شخصی افراد می‌نشیند.

بر اساس تعریفی که در پایگاه اطلاع‌رسانی  سهام عدالت ، مشاهده می‌کنیم، منظور، فروش تسهیلات بخشی از سهام شرکت‌های دولتی معین، به اقشار پایین درآمدی جامعه است. به زبان دیگر، می‌توان سهام عدالت  را نوعی یارانه، تلقی کرد. طرح سهام عدالت در دولت نهم اجرایی شد و در میان طرح‌های اقتصادی دولتی در جهت بهبود رفاه و حمایت از اقشار کم‌درآمد جامعه و فقرا، طرح سهام عدالت بیشتر موردتوجه بوده و به دفعات مورد حمایت قرارگرفته است.


بیشتربخوانید:رفتا تمسخرآمیز شیلا خداداد نسبت به آناشید حسینی+فیلم جنجالی

بنابر اعلام مهدی نعمتی، فروش سهام عدالت به صورت غیرمستقیم و در قالب شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی همانند فروش سهام صندوق‌های ETF است و پول سهام یکجا دو روز پس فروش واریز می‌شود.
او افزود: 30 درصد سوم سهام عدالت در روز 22 بهمن آزاد می‌شود، همچنین تا پایان سال 100 درصد سهام عدالت قبل فروش می‌شود که از ابتدای سال 1400 این سهام در پرتفوی شخصی افراد می‌نشیند.
به گفته روابط عمومی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، تا زمانی که 100 درصد سهام عدالت آزاد نشود نمی‌توان سهام عدالت را وارد پرتفوی افراد کرد چرا که تفکیک و فروش این سهم‌ها سخت می‌شود.
کارت اعتباری کی پرداخت می‌شود؟
براساس اظهارات نعمتی، زیرساخت‌های لازم برای انجام فرایند اعطای کارت اعتباری سهام عدالت در اختیار بانک‌هاست و برای شروع این اقدام لازم است که بانک‌ها تصمیم‌گیری کنند و به شعب خود دستور اجرای کار دهند.


بیشتربخوانید:درخواست نامتعارف مجری از سحر قریشی جنجالی شد+فیلم

در خصوص مبلغ وام، نرخ سود، تعداد اقساط و دیگر جزئیات این طرح بانک‌ها تصمیم گیرنده هستند و باید دستورالعمل آن را تنظیم کنند

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه