کد خبر : 710

امروز در افغانستان انفجاری مهیب رخ داد و طبق شواهد محسن رضایی نیز در این شهر قرار داشته ولی هنوز اطلاعات دقیقی در رابطه با وضعیت او به دست نیامده.

انفجار  در مرز ایران و افغانستان بنا به پیش بینی ها حدود 50 کشته بر جای گذشته است.

​حوالی ظهر امروز (۲۵ بهمن ماه) تاسیسات گمرکی اسلام‌قلعه در خاک افغانستان واقع در جوار گذرگاه مرزی دوغارون ایران در شرق خراسان رضوی، با وقوع انفجار، دستخوش آتش سوزی گسترده شد.

این رخداد که هم‌اینک موجب آتش‌سوزی مهیب در منطقه شده، تعطیلی سریع تاسیسات گمرکی در  مرز  دوغارون ایران و خروج همه کامیون‌ها و خودرو‌های باربری موجود در این منطقه را در پی داشت.

این خبر در شرایطی روی می‌دهد که بنا بر اخبار قبلی، محسن رضایی امروز برای سخنرانی در یادواره شهدای تایباد به این شهر سفر کرده بود. همچنین اعضای دفتر دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، حضور رضایی در نقطه صفر مرزی و گفتگو با کامیون‌داران را تایید کرده بودند. البته عکس‌هایی که در فضای مجازی منتشر شده، نشان می‌دهد خودروی حامل رضایی توقف کرده و دبیر  مجمع تشخیص مصلحت نظام  به گفتگو با کامیون‌دار‌ان پرداخته است.

در چنین شرایطی اخبار ضد و نقیضی درباره حادثه انفجار امروز شکل گرفت. خبرنگار پارسینه برای پیگیری این خبر با محسن حیدری دستیار رسانه‌ای دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تماس گرفت تا از چندوچون حضور رضایی در تایباد اطلاع پیدا کند.

حیدری ضمن تایید حضور دکتر رضایی در نقطه صفر مرزی، گفت: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بنا به دعوت رسمی ستاد برگزاری یادواره شهدای شهرستان تایباد به این شهر مرزی سفر کرد و مورد استقبال امام جمعه اهل سنت و فرمانده لشکر ۵ نصر و قائم مقام قرارگاه ثامن الائمه (ع) و فرماندار تایباد قرار گرفت.

حیدری همچنین گفت: با تصمیم دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، خودروی حامل ایشان در صف عظیم کامیون‌دار‌ان در  گمرک  دوغارون متوقف شد. در همین زمان، انفجار شدیدی در نقطه صفر مرزی در گمرک افغانستان چسبیده به گمرک دوغارون رخ داد که منجر به تخلیه فوری گمرک دوغارون شد. با این حال، دکتر رضایی از خودرو پیاده شد و با کامیون‌دار‌ان صحبت کرد و با مشکلات و شرایط آنها آشنا شد.

حیدری گفت: دکتر  رضایی  سخنران رسمی دو یادواره شهدای شهرستان تایباد و شهدای شهرستان تربت جام هستند و طبق تصمیمی که ایشان گرفتند، برنامه  سفر  بدون تغییر اجرا خواهد شد و تا ساعتی دیگر در یادواره شهدای گرانقدر تربت جام در مصلای بزرگ این شهرستان و در جمع خانواده شهدا و مردم با صفا و خونگرم تربت جام سخنرانی خواهند کرد.

مرکز شهرستان ۱۲۰ هزار نفری تایباد در فاصله ۲۲۸ کیلومتری جنوب شرق مشهد واقع است. تایباد از سمت شرق و جنوب شرق هم مرز با کشور افغانستان است.

 

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه