کد خبر : 766

در این بخش از ستاره پارسی مقررات مسافرت در سال 1400 را بخوانید.

از سال گذشته به خاطر ورود کرونا به جهان تمام مسافرت های نوروزی با سختی و رعایت پرتکل های بهداشتی اجرا می شود.امسال نیز نیز همین برنامه را پیش رو داریم که در ادامه جزئیات مسافرت های نوروزی در سال 1400 را توضیح دادیه ایم.

معاون گردشگری وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، از متقاعد شدن ستاد ملی مقابله با  کرونا  برای انجام سفرهای نوروزی خبر داد.

ولی تیموری در وبینار با ۳۱ استان کشور که با هدف تبیین وضعیت سفر‌های نوروزی و نیز حضور در نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تهران برگزار شد، با تشریح اینکه طبق آخرین مصوبات و تصمیم‌گیری‌های صورت گرفته در کمیته‌های مختلف ستاد ملی کرونا  محدودیت‌هایی  برای تردد بین شهر‌ها در ایام تعطیلات نوروزی تصویب شده است، گفت: «به دلیل ناپایدار بودن شرایط کشور به واسطه شیوع کرونا سفر‌های نوروزی همچون سال گذشته با محدودیت‌هایی مواجه است، اما در این میان وزارت گردشگری با تشریح و تبیین برنامه‌ها و تمهیدات به‌عمل آمده و با معرفی دو راهکار سبز برای سفر‌های ایمن، اعضای ستاد کرونا را برای انجام سفر‌ها در قالب تور‌های مسافرتی و نیز با رزرو مراکز اقامتی شامل هتل‌ها، مهمانپذیر‌ها و بوم‌گردی‌های دارای مجوز از سوی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی متقاعد کرده است.

تیموری با اشاره به اینکه براساس تلاش‌های به‌عمل آمده، ستاد ملی کرونا مراکز  گردشگری  را در میان گروه اول مشاغل طبقه‌بندی کرده است، تاکید کرد: پیش از این بخش گردشگری در گروه دوم و سوم قرار داشت، اما اکنون به واسطه پیگیری‌ها و تلاش‌های صورت گرفته در راستای حمایت از فعالان گردشگری، این حوزه در گروه اول یعنی در کنار مراکز دارای فعالیت ضروری قرار گرفته است؛ بنابراین در هر صورت مراکز اقامتی و تاسیسات گردشگری دارای مجوز کشور باز خواهند بود و مجاز به ارائه خدمات در ایام نوروز هستند.

او تصریح کرد: ضمن تشدید نظارت‌ها و بازرسی‌ها نیاز است از فعالیت مراکز اقامتی و به طور کل تاسیسات گردشگری بدون مجوز جلوگیری شود و اجازه ندهند خطای یک مرکز سبب تخریب فرصت پیش آمده برای تمامی فعالان این حوزه شود.

معاون گردشگری همچنین خطاب به مدیران ادارات کل استانی تاکید کرد: فرصت فراهم شده مبنی بر ممنوعیت نصب چادر در پارک‌ها و نیز اسکان در مراکز متفرقه از جمله سالن‌های ورزشی، کمپ‌ها، مدارس و ... بهترین فرصت برای افزایش ضریب اشغال مراکز اقامتی سراسر کشور به شمار می‌آید و نقش ادارات کل استان در ایجاد زمینه بهره‌مندی بخش خصوصی از این امکان با اطلاع‌رسانی و حمایت همه جانبه بسیار پررنگ است

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه