کد خبر : 897

قائم مقام شرکت پخش فرآورده‌های نفتی از طرح تبدیل دوگانه سوز کردن خودروهای شخصی خبر داد و گفت: متقاضیان با مراجعه به سایت gcr.niopdc.ir اقدام به ثبت نام کنند.

 حمید قاسمی ده‌چشمه قائم مقام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اظهار کرد: طرح تبدیل خودروهای مسافربر شخصی به دوگانه‌سوز در ادامه طرح ملی و مصوبه شورای اقتصاد مبنی بر تبدیل خودروهای عمومی به دوگانه‌سوز بنزین - سی.ان.جی اجرا خواهد شد.


خبرداغ:فوری | گاز کدام خانوارها رایگان می شود؟

وی با اشاره به اینکه اولویت برای ماشین‌های مسافربر شخصی پرمصرف است، افزود: فهرست اسامی این خودروها از جانب وزارت کشور به وزارت نفت اعلام شده است که می‌توانند از یارانه دولتی این طرح (حدود ۷۵ درصد هزینه تبدیل) استفاده کنند.

قائم مقام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: برای خودروهای شامل طرح، پیامک واجد شرایط بودن استفاده از این طرح ارسال خواهد شد و مالکان می‌توانند تنها با مراجعه به سایت gcr.niopdc.ir اقدام به ثبت نام و نوبت‌گیری در کارگاه‌های تبدیل کنند.

قاسمی ده‌چشمه با اشاره به اینکه از خردادماه و ابتدای طرح تاکنون حدود بیش از ۲۲۰ هزار خودرو در این سایت ثبت‌نام کرده‌اند که حدود ۱۱۰ هزار خودرو واجد شرایط استفاده از تسهیلات طرح بوده‌اند، افزود: مالکان خودروها هرچه سریعتر برای ثبت نام در این سایت به آن مراجعه و نوبت خود را دریافت نمایند.

وی با تاکید بر آمادگی ۲۶۱ کارگاه‌ مجاز تاکید کرد: این امکان وجود دارد تا در صورت نیاز تعداد کارگاه‌ها نیز افزایش یابد اما ظرفیت کافی برای تبدیل خودروهای ثبت نامی در حاضر در کشور وجود دارد.

 

روزانه ۲۳ میلیون مترمکعب گاز سی‌ان‌جی در کشور توزیع می‌شود

قائم مقام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی افزود: تاکسی‌های اینترنتی و مسافربرهای بین شهری و روستایی از طریق فهرستی که وزارت کشور به وزارت نفت ارائه شده، تبدیل خواهند شد و احتمال دارد در سال آینده این فرصت برای سایر مسافربرهای شخصی نیز بر اساس اولویت پرمصرف بودن فراهم شود.


خبرداغ:سورپرایز لاکچری ساعد سهیلی در باشگاه حاشیه ساز شد + فیلم


قاسمی همچنین با تأکید بر آمادگی زیرساخت‌ها در این سامانه برای دریافت اطلاعات خالص و سرعت گرفتن کار ثبت‌نام، گفت: پیمانکاران طرح نیز هم‌زمان به اطلاعات پنل این سامانه دسترسی دارند و می‌توانند برای کارگاه‌ها و تأمین کالا و مباحث مالی برنامه‌ریزی کنند.

وی درپایان تاکید کرد: هم اکنون به طور میانگین روزانه ۲۳ میلیون مترمکعب گاز سی‌ان‌جی در کشور توزیع می‌شود که با توجه به زیرساخت‌های موجود امکان افزایش این رقم تا روزانه ۴۰ میلیون مترمکعب نیز وجود دارد.

 

منبع:رکنا

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه