کد خبر : 959

جوی رو باز در کوت عبدالله اهواز قاتل جان یک کودک دو ساله شد.

صدای اعتراض مردم  کوت عبدالله  به وضعیت شهری،مدت هاست به جایی نمی رسد و حالا این وضع شهری با  غرق شدگی  کودک دو ساله به نام  دانیال نواصری  در  جوی روباز  رنگ فاجعه به خود گرفته است.

​این اولین بار نیست که طفلی بی گناه در جوی های روباز اهواز به کام مرگ فرو می روند. کوت عبدالله  نام منطقه ای در شهرستان کارون است که اولین بار نیست داد مردمش به جایی نمی رسد.

جوی های لجن گرفته ای که لایروبی نمی شود،زباله هایی که روی هم در کوچه پس کوچه ها انباشه می شود؛گل و لای فراوانی که کوچه ها را فراگرفته و بچه هایی که در دنیای کودکانه شان در میان همین لجن زاربه دنبال ردی از شادابی و بازی می گردند.

هفته قبل دانیال نواصری دوساله در جوی آب روباز در  کوت عبدالله  غرق شد و جانش را از دست داد.اما نه مرگ دانیال،نه مرگ چند کودک دیگر در جوی های روباز نمی تواند برای کودکانی که شور بازی و هیجان دارند زنگ خطر باشد.هنوز هم در کنار جوی های  کوت عبدالله  ولوله بازی بچه ها برپاست.

چند دانیال دیگر باید قربانی شوند تا مسئولان این شهرستان به جای پاس کاری احساس مسئولیت،آستین بالا بزنند و فکری به حال این شهر کنند؟

 

کوت عبدالله

 

مادر دانیال رفت برایش آب بیاورد،که او غرق شده بود

این روزها مادر دانیال نواصری در سوگ از دست رفتن فرزندش کنج خانه نشسته و بی تابی می کند.مادر به زمین و زمان بند نیست و داغ فرزندش با دیدن دوباره اسباب بازی ها و لباس های او که کنج خانه جامانده اند؛بیشتر می شود.

عموی دانیال در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار رکنا،ماجرای غرق شدن این کودک را اینطور تعریف کرد:«دانیال تنها فرزند برادر بود.او فقط دو سال داشت و گاهی مادرش او را برای بازی مقابل در خانه شان در درویشیه کوت عبدالله می برد.روز حادثه مادر دانیال همراه او مقابل خانه در حال بازی بود که دانیال از مادرش خواسته بود برایش آب بیاورد.فقط چند ثانیه طول کشید که همسر برادرم به داخل خانه آمده بود تا برای دلبندش آب ببرد.اما وقتی بیرون از خانه رفت،دانیال را ندید.»

آن روز مادر دانیال سراسیمه با پدر دانیال و عموی او تماس گرفت و گفت که دانیال گم شده است:«حدود دو ساعت دنبال دانیال می گشتیم اما اثری از او نبود که نبود! یکدفعه یکی از همسایه ها پیشنهاد داد که دوربین های مدار بسته کوچه را چک کنیم.تصویر پسر برادرم در دوربین در حالی ضبط شده بود که او داخل یکی از جوی ها افتاده بود.با کمک همسایه ها جوی رو باز را گشتیم.وقتی دانیال را پیدا کردیم لباس هایش آغشته به لجن بود.خیلی سریع او را به بیمارستان رساندیم ولی دیگر فایده ای نداشت و او جانش را از دست داد.»

 

کوت عبدالله

 

چرا جوی های روباز کوت عبدالله لایروبی نمی شود؟

عموی دانیال در ادامه گفت:«هیچ کس به لایروبی جوی های آب اهمیت نمی دهد.جوی های روباز لجن گرفته و فکر می کنم دانیال هم در لجن ها اسیر شد و باعث شد در آب جوی  غرق  شود.»آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

کوت عبدالله

کوت عبدالله

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه