کد خبر : 974

یارانه دستمزد یکی از سیاست‌های حمایتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای کاهش بیکاری است که طبق آن دولت با شرایطی به هر کارفرمایی که نیروی جدید استخدام کند یارانه دستمزد پرداخت می‌کند.

یارانه کمک  دولت  برای معیشت مردم است. یارانه دو نوع نقدی و غیرنقدی دارد . دولت قبلی طرحی با عنوان هدفمندی یارانه را طراحی و اجرا کرد . هنوز در ایران هر ماه یارانه نقدی به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود .در این خبر اطلاعاتی از آخرین یارانه های دولت به خانوارها را بخوانید.

 


بیشتربخوانید:مصاحبه کوبنده علی کریمی بعد از نتیجه انتخابات + فیلم


 

این یارانه ۳۰ درصد از حقوق اداره کار است که به مدت یک سال به حساب کارفرمایان پرداخت می‌شود. اما ساکنان همه‌ی استان‌ها مشمول این یارانه نمی‌شوند.طبق سامانه ثبت‌نام یارانه دستمزد استان‌های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمانشاه، کردستان، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، چهارمحال و بختیاری و ایلام از قبل جزو مشمولان یارانه دستمزد بوده‌اند و هشت استان بوشهر، خوزستان، آذربایجان غربی، هرمزگان، اردبیل، خراسان شمالی، گلستان و مازندران نیز به لیست اضافه شده‌اند.

​ یارانه دستمزد یکی از سیاست‌های حمایتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای کاهش بیکاری است که طبق آن دولت با شرایطی به هر کارفرمایی که نیروی جدید استخدام کند یارانه دستمزد پرداخت می‌کند.این یارانه ۳۰ درصد از حقوق اداره کار است که به مدت یک سال به حساب کارفرمایان پرداخت می‌شود. اما ساکنان همه‌ی استان‌ها مشمول این یارانه نمی‌شوند.طبق سامانه ثبت‌نام یارانه دستمزد استان‌های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمانشاه، کردستان، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، چهارمحال و بختیاری و ایلام از قبل جزو مشمولان یارانه دستمزد بوده‌اند و هشت استان بوشهر، خوزستان، آذربایجان غربی، هرمزگان، اردبیل، خراسان شمالی، گلستان و مازندران نیز به لیست اضافه شده‌اند.

شرایط ثبت‌نام:

متقاضی باید در یکی از استان‌های بالا ساکن باشد.

دانش آموخته دانشگاهی یا فعال ثبت شده کسب‌وکار باشد.

سابقه بیمه فرد به کارگیری شده در دو سال گذشته نباید بیش از ۶ ماه باشد.

حداکثر سن برای مردان ۳۷ سال و زنان سرپرست خانوار ۴۵ سال است.

افراد می‌توانند به عنوان متقاضی جوینده کار یا صاحب بنگاه اقتصادی ثبت‌نام کنند.

کارگاه‌ها باید بیمه تامین اجتماعی و نیروی کار فعال و مجوز فعالیت داشته باشند.

سقف بهره‌مندی هر کارگاه، حداکثر تا ۵ برابر میانگین لیست نیروهای بیمه شده نزد تامین اجتماعی در ۱۲ ماه گذشته است.

 


خبرداغ:سلفی ملیکا زارعی با لباس مجلل و خوش رنگش در آینه + عکس

 

مبلغ یارانه دستمزد:

میزان یارانه دستمزد، معادل ۳۰ درصد حداقل دستمزد مصوب شواری عالی کار متناسب با سال اجرای طرح است و تا سقف ۱۲ ماه پرداخت می‌شود.با توجه به این که در حال حاضر حداقل حقوق اداره کاری یک میلیون و ۹۱۰ هزار تومان است اگر فردی امسال ثبت‌نام کرده باشد تا پایان سال نام‌نویسی کند، در سال آینده هر ماه ۵۷۳ هزار تومان به عنوان یارانه دستمزد دریافت می‌کند که در مجموع یک سال شش میلیون و ۸۷۶ هزار تومان می‌شود.کارفرما نیز باید یک میلیون و ۳۳۷ هزار تومان باقی مانده از حداقل حقوق را پرداخت کند.با توجه به این که میزان افزایش حقوق کارگران در سال آینده هنوز مشخص نشده، با افزایش حداقل حقوق اداره کاری مبلغ این یارانه نیز در سال آینده افزایش می‌یابد

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه