کد خبر : 29

رئیس اتحادیه نانوایان سنتی با بیان اینکه پیشنهاد ما برای افزایش قیمت نان در تهران ۷۰ درصد است، اظهار کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت بر خلاف دستورالعمل خود، می‌خواهد موضوع تعیین قیمت نان در تهران را به جای کارگروه استانی در هیات دولت مطرح کند.

بیژن نوروز مقدم با تاکید بر اینکه طی ۵ سال، از سال ۹۳ تا ۹۸ به رغم افزایش نرخ تورم اجازه افزایش قیمت نان به نانوایی‌ها داده نشد، افزود: به رغم اینکه فقط از سال ۹۸ تا سال ۹۹ میزان رشد نرخ تورم به اندازه تمام آن ۵ سال بود دولت همچنان در مقابل افزایش قیمت نان مقاومت می‌کرد.


بیشتربخوانید:افزایش 25درصدی حقوق کارگران رد شد+جزئیات

وی ادامه داد: در شهریور ۹۹ پس از ۸ ماه دوندگی اتحادیه، بالاخره مسئولان پذیرفتند که دیگر نانوایان نمی‌توانند به کار خود با قیمت‌های قبلی ادامه دهند و قیمت نان را ۴۵ درصد افزایش دادند.

نوروز مقدم با تاکید بر اینکه قیمت جدید هزینه‌های نانوایان را پوشش نمی‌دهد و مورد تائید آن‌ها نیست، یادآور شد: این در حالی بود که در دستورالعمل وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تعیین نرخ نان آمده است که نرخ گندم باید ملاک تعیین قیمت‌گذاری نان قرار گیرد و از ابتدای سالجاری نانوایان می‌توانند مطابق با 

به گفته وی؛ با توجه به افزایش قیمت خرید تضمینی گندم و افزایش قابل توجه سایر هزینه‌ها از جمله کرایه حمل، قیمت خمیر مایه و... هنوز برای افزایش قیمت نان در بیشتر استان‌ها تصمیم‌گیری نشده است.

 
 

نوروز مقدم اظهار کرد: فقط قیمت دولتی خمیر مایه بعد از افزایش قیمت نان در سال گذشته، دو مرتبه در دی‌ماه سال قبل و اردیبهشت امسال افزایش یافته است، ضمن اینکه نانوایان مجبور هستند بخشی از نیاز خود را از بازار آزاد ۴۰ تا ۵۰ درصد بالاتر از نرخ دولتی تامین کنند.

وی از پذیرش مراجع مربوطه برای افزایش نرخ نان خبر داد و گفت: ما تا ماه رمضان برای ملاحظه شرایط مردم بر افزایش نرخ نان اصرار نکردیم، اما پس از پایان ماه رمضان درخواست خود را همراه با آنالیز قیمت به مراجع تصمیم گیرنده ارسال کردیم.

نوروز مقدم تصریح کرد: حالا پس از ۶ ماه استانداری تهران خواسته ما، برای افزایش قیمت نان را به حق دانسته است، اما بر خلاف روند قانونی آن که باید تصمیم در کارگروه استانی گرفته شود، موضوع را به وزارت صمت ارجاع داده است.

وی ادامه داد: وزارت صمت نیز آن را به ستاد تنظیم بازار ارسال کرد و سازمان حمایت مکلف به بررسی آن شد.

نوروز مقدم تاکید کرد: حالا بعد از گذشت چندین ماه وزارت صمت به ما می‌گوید که برای افزایش نرخ نان در استان تهران باید در هیات دولت تصمیم گیری شود.

نوروز مقدم این اقدام وزارت صمت را خلاف دستورالعمل‌های خود وزارتخانه دانست.

وی گفت: نمی‌توان قیمت نان را با فشار بر نانوایان ثابت نگه داشت چراکه نانوایان تهران در گران‌ترین شهر کشور زندگی می‌کنند و برای تامین هزینه‌های جاری تولید نان و زندگی خود با مشکلات جدی مواجه هستند.

 رئیس اتحادیه نانوایان سنتی تهران پیشنهاد افزایش قیمت نان در تهران را ۷۰ درصد عنوان کرد.

نوروز مقدم اظهار کرد: البته کارگروه استانداری تهران با افزایش ۳۵ درصدی موافقت کرده است.

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

نظرات کاربران
 • حسین

  سلام
  شما از اول انقلاب به خاطر بی کفایتی تنها کاری که راحت انجام می دهید افزایش قیمت وگرانی است و عدم نظارت
  پیشنهاد می شود دونرخ بودن نام را حذف کنید قیمت نان یکسان شود
  و نان کنجدی را با نظر مشتری و با معیار مشخص انجام شود

  دلیل دیگر ناراضی بودن نانوایان واقعی این است که جواز به کسانی داده شده که اینکاره نیستن یا باز نشسته هستن یا شغل دیگری دارند که حتما باید تجدید نظر شود

 • ناشناس

  چقدر دلسوز و بفکر مردم هستید یارانه ثابت مونده ولی اون یه تیکه نان خالی رو هم که یه عده با مشقت تهیه میکردن هم گران کردید دیگه چکار میخواهید بکنید

 • ناشناس

  سلام خدمت شما من چند سال تو نانوایی کار میکنم جوانی مو دادم ولی بخاطر حقوق کمی که داریم همیشه شرمنده زن و بچه هستیم خواهش میکنم بفکر کارگران نانوایی باشین هاشم نباتیان هستم

 • ناشناس

  همه چیزازسفره مردم که گرفتید حالا میخواهید نون ازسفره ملت بگیرید دولت باید به نانواها سوبسید بده
  نه ازجیب. ملت بگیره بترسید ازسیل گرسنگان

 • کمال

  موقع پرداخت یارانه نان که الان قیمت دو عدد نان نمیشه سیاست بر این بود که کیفیت ها بالا برود و رقابتی شود الان کیفیت بدتر که شده هیچ تاوان گرانی گندم و هزینه‌ها را هم از جیب مردم پرداخت میشود ظلم به مردم تا کی ؟؟

 • ناشناس

  اتحادیه درد نانوا را می داند ممنون

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه