کد خبر : 1612

هم زمان با فرا رسیدن روز ملی اهدای عضو، کشور همگام با طرح پویش ملی "ایران، دیار نفس" به استقبال تقدیر از خانواده‌های بخشنده و نوعدوستی می‌رود که با اخذ تصمیم به اهدای اعضای عزیزان مرگ مغزیشان در آن لحظات بحرانی، تا کنون موجب نجات جان بیش از 70.000 بیمار نیازمند به پیوند شده‌اند.

 هم زمان با فرا رسیدن  روز ملی  اهدای عضو  ، کشور همگام با طرح پویش ملی "ایران، دیار نفس" به استقبال تقدیر از خانواده‌های بخشنده و نوعدوستی می‌رود که با اخذ تصمیم به اهدای اعضای عزیزان  مرگ  مغزیشان در آن لحظات بحرانی، تا کنون موجب نجات جان بیش از 70.000 بیمار نیازمند به پیوند شده‌اند.

 

 

این طرح از تاریخ ۲۵ لغایت ۳۱ اردیبهشت در سراسر کشور و با همکاری انجمن  اهدای عضو  ایرانیان، مرکز مدیریت پیوند وزارت بهداشت، صدا و سیما، معاونت مطبوعات  وزارت  فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان‌‎های مرتبط  شهرداری تهران  و کلانشهرهای  ایران  برگزار می‌شود.

"یکی بود، هنوزم هست" کلیدی‌ترین شعار پویش کشوری "ایران، دیار نفس" می‌باشد و قرار است به مدت یک هفته در کشور حال و هوای معنویت فرایند اهدای عضو با محوریت فرهنگ ایثار و نوعدوستی ایجاد شود.

این پروژه ملی در راستای نهادینه‌سازی هرچه بیشتر فرهنگ اهدای عضو در جامعه و با اهداف یادبود فرشتگان ماندگار اهداکننده عضو، تقدیر از نوعدوستی و بخشندگی خانواده‌های آنها، ارتقای آگاهی  جامعه  در مورد چرخه‌ی اهدای عضو در ایران و غیرقابل برگشت بودن پدیده‌ی مرگ مغزی، تشکر از تیم‌های تخصصی اهدا و  پیوند اعضا  و مسئولین ذیربط کشور و همچنین قدردانی از سفیران و نام‌آوران و حامیان همیشگی این فرایند انسان‌دوستانه برگزار می‌شود.

پویش کشوری "ایران، دیار نفس" تلاش می کند با فرهنگسازی مناسب به هموطنان نیازمند پیوند، کیفیت زندگی بالاتری را هدیه کند. نباید فراموش کرد، زمان رضایت به اهدای عضو نیز از معیار های بسیار مهم این فرایند است؛ چرا که روز به روز و ساعت به ساعت، از تعداد و کیفیت اعضا و نسوج قابل پیوند، کاسته می شود. 

لازم به ذکر است که سالانه به دلیل عدم رضایت خانواده‌های افراد مرگ مغزی به اهدای عضو، بیش از ۷۰۰۰ عضو پیوندی رهسپار  خاک  می‌شوند و این در حالی است که از 25000 بیمار نیازمند پیوند عضو در لیست‌های انتظار کشور، روزانه 7 تا 10 نفر (هر 2 تا 3 ساعت یک نفر) و یا به عبارتی سالانه ۳۰۰۰ نفر جان خود را از دست می‌دهند و اصلی‌ترین عامل در خاکسپاری این اعضای با ارزش و عدم رضایت خانواده‌ها، عدم آگاهی کامل جامعه از مرگ قطعی بودن مرگ مغزی است.

شما نیز می توانید با دریافت کارت اهدای عضو از طریق ارسال کد ملی خود به سامانه‌ی پیامکی 3432 و یا مراجعه به سامانه‌ی ملی دریافت کارت اهدای عضو به آدرس www.ehdacenter.ir و همچنین با پیوستن به طرح سفیران اهدای عضو با مراجعه به آدرس سامانه‌ی فوق، در این پویش ملی میهنی شرکت نمایید.

یکی بود ... هنوزم هست

#ایران_دیارنفس

Capture

آنچه دیگران میخوانند :
ارسال نظر

آنچه دیگران میخوانند :
روی خط رسانه